Ana Sayfa Haberler Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 Haziran’da, Arifiye’deki 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada, tesisin yönetimi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

BMC’nin, sermayesinin tamamı devlete ait olan ASFAT şirketinin işletmecisi konumunda olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Altını çizerek tekrar ediyorum. Fabrikamızın mülkiyeti Hazine’nin, tahsisi Millî Savunma Bakanlığımızındır. Yani burası devletin malıdır, tapusu devlettedir öyle de kalacaktır. Fabrikanın işletmesini yürüten firma Türk firmasıdır. Burada çalışan işçilerimizin kadroları Millî Savunma Bakanlığımıza bağlı ASFAT’ta bulunmaktadır. Dolayısıyla fabrika kadrosundaki hiçbir çalışanımız hak kaybına uğramamıştır. Üretim eskiden olduğu gibi Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda askerlerimizin kontrolünde devam etmektedir. Fabrikayla ilgili her türlü denetim yetkisi Millî Savunma Bakanlığımıza aittir. Firmanın yabancı ortağı sadece finansal ortaktır. Hani diyorlar ya ‘Katar, Katar, Katar’. Evet, Katar buranın finansal ortağıdır, yüzde 49’uyla. Yüzde 51 Türk ortaklara aittir.”

Fabrikanın işletmesini yürüten BMC’nin yönetim yapısının da yakın zamanda değiştiğini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, artık buradaki çalışmaların Tosyalı Holding tarafından sürdürüleceğini söyledi.

Ziyaret sırasında ayrıca, Tosyalı Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, yeni nesil Fırtına obüsünün maketini hediye etti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.