Ana Sayfa Haberler Cumhurbaşkanlığı Himayesinde Düzenlenen Türk Savunma Sanayii Zirvesi’nde, Sektör Masaya Yatırılacak

Cumhurbaşkanlığı Himayesinde Düzenlenen Türk Savunma Sanayii Zirvesi’nde, Sektör Masaya Yatırılacak

Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Türk Savunma Sanayii Zirvesi, 12 – 13 Aralık tarihlerinde, Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Küresel Güç Türkiye ve Vizyoner Genç konseptleri ile Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek olan zirve, üst düzey sektör temsilcilerini, kamu yetkililerini ve üniversite öğrencilerini bir araya getirecek.

Zirve’de; sektörün ihtiyaçları, yeni projeler ve insan kaynağı gibi konular ele alınacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere ilgili bakanlar ve alanında uzman üst düzey konuşmacılar, zirvede konuşmaları ile yer alacak.

Zirve, Türkiye’nin, küresel güç vizyonunu esas alarak kurgulandı. Savunma sanayisi konusunda vizyon genişletebilmek adına düzenlenen zirvede, Türk savunma sanayisinin; ulaşım, haberleşme, enerji, sağlık ve benzeri alanlardaki konumuna yönelik içerikler de ziyaretçilerle paylaşılacak.

Zirve’nin birinci gününde;

 1. Girişim – Yatırım – İhracat Zincirinde Savunma Sanayii,
 2. Milli Sanayi Hamlesi için Nitelikli İnsan Kaynağı,
 3. Teknoloji – İnovasyon – Üretim Üçlemesi,

başlıkları altında 3 panel düzenlenecek. Savunma sanayisine yön veren isimler tarafından bu sektördeki stratejik gelişmeler aktarılarak, sektör temsilcileri arasında sürdürülebilir bilgi alışverişi sağlanacak.

Türk Savunma Sanayii Zirvesi’nin ikinci günü ise savunma sanayisi için nitelikli insan kaynağı temininin sürdürülebilir kılınması ve üniversite öğrencilerinin milli ve yerli üretim farkındalığına kavuşturulması amacıyla oluşturulan Vizyoner Genç Programı kapsamında gerçekleşecek.

Zirve; üniversite öğrencilerine Küresel Güç Vizyonu doğrultusunda gelişen ve büyüyen Türk Savunma Sanayii dönüşümünün bir parçası olmaları için fırsatlar sunmayı hedefliyor.

Zirvenin ikinci günündeki oturumlarda, konuşmacılar;

 1. İstikbal için Havacılık ve Uzay Sektöründe Kariyer,
 2. Gelecek Bulutta,
 3. Geleceği Planlamak: Teknoloji’de Kariyer,
 4. Mavi Okyanus Stratejisi: Denizde Kariyer,
 5. Türkiye Girişim Ekosistemi,
 6. Hayallerin Ötesinde Kariyer,
 7. İletişimde Kariyer,
 8. Küresel Kariyer,
 9. Stratejik Güvenlik Gücü: İnsan Kaynağı,
 10. Kariyerin Enerjisi,

başlıkları çerçevesinde fikirlerini paylaşacaklar.

 

Bilgi için: https://turksavunmasanayii.org

 1,260 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.