Ana Sayfa Öne Çıkanlar Cumhurbaşkanlığı Hükûmeti’nin 100 Günlük İcraat Programı’nda, Savunma ve Havacılık Projeleri Ağır Bastı

Cumhurbaşkanlığı Hükûmeti’nin 100 Günlük İcraat Programı’nda, Savunma ve Havacılık Projeleri Ağır Bastı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Ağustos’ta, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda, 100 Günlük İcraat Programı’nı açıkladı. Programda yer alan projelerin %10’undan fazlasının, savunma ve havacılık alanındaki projelerden oluştuğu dikkat çekti.

Cumhurbaşkanlığı Hükûmeti’nin, gelecek 100 günde gerçekleştireceği icraat ve projelerin tanıtıldığı 100 Günlük İcraat Programı’nda, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve tüm Bakanlar da hazır bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, etkinlikte, gerçekleştirilecek projelerden bazılarının ayrıntılarını da verdiği bir konuşma yaptı ve şunları söyledi: “Bugün, ilk 100 Günlük İcraat Programımızı, milletimizle paylaşıyoruz. Orta Vadeli Programı, Ağustos ayı sonuna kadar kamuoyuna ilan etmeyi planlıyoruz. 2019-2023 dönemine ilişkin stratejik plan çalışmalarımıza başladık. Kasım ayı sonuna kadar, bunu da tamamlamayı hedefliyoruz. 100 Günlük İcraat Programımızın koordinasyonunu, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay yürüttü. Bakanlarımızın her biri, kendi alanlarıyla ilgili tüm projeleri, planları, Cumhurbaşkanlığı manifestosunda ve AK Parti seçim beyannamesinde yer alan taahhütlerimizi, baştan sona gözden geçirdiler. Bunlardan, 100 gün içinde yapacaklarımızı maddeler hâlinde listeleyip, bütçeleriyle birlikte bir araya getirdik. Aslında, ilk 100 günde tamamlanacak proje sayısı, binin üzerindedir. Biz, bunlardan daha önemli ve öncelikli gördüğümüz 400’üne, milletimize açıklayacağımız programda yer verdik.”

 

Devamı EYLÜL / 164’üncü Sayı Sayfa 06’da

 902 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.