Ana Sayfa Haberler “Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye ile Birlikte Büyüyeceğiz”

“Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye ile Birlikte Büyüyeceğiz”

Dünyanın en büyük 6’ncı hafif silah üreticisi Samsun Yurt Savunma (SYS), Cumhuriyetin 100’üncü yılında, Türkiye’nin savunma sanayisindeki en güçlü markalarından biri olma hedefiyle büyümesini sürdürüyor. Dost ve müttefik ülkelere tabanca, uçaksavar, orta kalibre top ve uzaktan komutalı silah sistemi (UKSS) ihraç eden SYS, başta amiral gemisi CANiK olmak üzere grup şirketleri ile yeni yüzyılda Türkiye’nin lider markalarından biri olmak için çalışıyor. SYS Yönetim Kurulu Başkanı H. Zafer Aral, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında dünyaya meydan okuyan sektörümüz, ülkemiz yeni yüzyıla hazırlanırken daha güçlü bir Türkiye’nin oluşumuna katkı sunacaktır. SYS olarak biz de bu önemli dönüm noktasında yeni yatırımlarımız ile büyümemizi sürdüreceğiz” dedi. 

“Daha Büyük Başarılara İmza Atacağız”

Aral, Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle yayınladığı mesajında şunları söyledi: “Milletimizin hürriyet ve istikbali uğruna verdiği varoluş mücadelesinin, muazzam bir zaferle sonuçlanması ile birlikte 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyetimizin 100’üncü yıldönümü hepimize kutlu olsun. Bizim bu heyecanı ve gururu yaşamamıza vesile olan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu uğurda mücadele veren tüm gazi ve şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyoruz. Bir asrı geride bırakan Türkiye Cumhuriyeti’nin, gelecek yüzyılda da ortak değerlerimiz ışığında daha büyük başarılara imza atacağına tüm kalbimle inanıyorum.”

SYS’nin 25’inci yılını kutladığı 2023 yılında, markanın temel ilkelerinden ödün vermeden global savunma sanayisinin zirvesine doğru ilerlediklerini kaydeden Aral, “Küresel sahnede global marka olma vizyonumuz doğrultusunda, ateşli silahlar ve savunma alanında geleceğin ürünlerini, hizmetlerini ve çözümlerini tasarlıyor, geliştiriyor, üretiyor ve yetenekli insan kaynağına yatırım yaparak yüksek verimliliğe sahip akıllı süreçleri hayata geçirme misyonumuzla yolumuza devam ediyoruz. Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılan yatırımların temelini oluşturduğu savunma sanayimiz son 25 yılda, Atatürk’ün yerli ve milli hayalini gerçekleştirerek dünyaya meydan okuyan bir güç haline geldik. Cumhuriyet’in yeni yüzyılında da heyecan ve gururla yeni yatırımlar yapmayı ve üretmeyi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.