Ana Sayfa Haberler DAMISE, Savunma ve Havacılık Sektörünün Dijital Pazar Yeri Olarak Hizmet Veriyor

DAMISE, Savunma ve Havacılık Sektörünün Dijital Pazar Yeri Olarak Hizmet Veriyor

DAMISE, savunma ve havacılık, uzay ve denizcilik sektörlerinde faaliyet gösteren yerli firmalara yönelik dijital bir pazar yeri ve arama motoru olarak hizmet verirken, dijital ihracat süreçlerinin de yönetimini sağlıyor. DAMISE, küresel tedarik zincirine katılım konularında firmalara destek sağlayarak sektörün uluslararası rekabet gücünü arttırmayı amaçlıyor. DAMISE Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Yasemin Ok, 19 Mart’ta yaptığı açıklamada, “DAMISE; ekosistem, akademi, dijital vitrin ve tedarikçi yönetim sistemi çözümleriyle faaliyet gösteren yeni nesil dijital bir platform. Amacımız, Türk firmalarının ve ürünlerinin küresel arenada yer almasını sağlamak ve ihracata katkıda bulunmak.” dedi.

Hedef Global Markalara Ulaşmak

Firmaların dijital ortamda sektörel gelişmelere ve çalışmak istediği diğer firmalara tek tıkla erişebildiği bir platform oluşturduklarını belirten Ok, “DAMISE’yi, savunma havacılık, uzay, denizcilik ve 52 alt sektörde, SAHA İstanbul üye firmaları ile ilgili yapılan analizler ve pazar araştırmaları sonucu ortaya çıkan ihtiyaçları karşılamak adına hayata geçirdik. Ana yükleniciler, kurumsal KOBİ ve ölçekli firmalar, tedarikçi ve tedarikçi olmayı isteyenler, çatı kuruluşlar, hizmet sağlayıcılar ve kamu kuruluşları, kullanıcılarımız arasında yer alıyor. Platformumuzda ASELSAN, ASPİLSAN Enerji ve HAVELSAN gibi ana yüklenici firmalar da bulunuyor ancak ana hedefimiz uluslararası bir platform olması sayesinde global markalar olan Airbus, Boeing gibi firmalara da ulaşmak.” diye konuştu.

Platform, ürün ve hizmet sergileme, sektörel arama motoruna erişim, ulusal ve uluslararası görünürlük sağlama gibi imkanlar sunuyor. Ayrıca ana yükleniciler, tedarikçi arayışı için platformu kullanabiliyorlar.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.