Ana Sayfa Haberler DASAL’ın Yeni Genel Müdürü Murat Koç Oldu

DASAL’ın Yeni Genel Müdürü Murat Koç Oldu

ALTINAY Savunma ve ASELSAN iştiraki olan DASAL’da kritik bir atama gerçekleştirildi. Altınay Savunma Teknolojileri İş Geliştirme ve Programlar Genel Müdür Yardımcısı Murat Koç, DASAL Yönetim Kurulu kararıyla, şirketin yeni genel müdürü oldu. Söz konusu gelişmeyle ilgili açıklama, firmadan 12 Mart’ta yapıldı. Görev değişikliğinin ardından değerlendirme yapan DASAL Genel Müdürü Koç, “Önümüzdeki dönemde ihracat faaliyetlerini hızlandırmak için yoğun bir şekilde çalışacağız ve özgün tasarımları ile milli bir marka olan DASAL’ın adının yurt dışında daha çok duyulması için girişimlerimizi arttıracağız.” dedi.

Murat Koç Kimdir?

İstanbul’da 1986 yılında doğan Murat Koç, Pertevniyal Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans eğitimini 2009 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. Kariyerine Yıldız Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak başlayan Koç, daha sonra özel sektöre geçerek 2014 yılında Kale Arge’de tasarım mühendisi olarak çalışmaya başladı. 2015 yılında Altınay Savunma Grubu’na katılan Koç, Altınay Savunma Teknolojileri ve TAAC Havacılık Teknolojileri şirketlerinde, sırasıyla İş Geliştirme Müdürü, Proje & İş Geliştirme Direktörü ve son olarak İş Geliştirme ve Programlar Genel Müdür Yardımcısı pozisyonlarında görevler aldı.

MSI Dergisi olarak Murat Koç’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.