Ana Sayfa Özel SayılarIDEF 2023 OZEL SAYILAR DEF 2023 ile 30. Yıldönümünü Kutlayan Tüyap, Türk Savunma Sanayisinin Küresel Yüzü Olmayı Sürdürüyor

DEF 2023 ile 30. Yıldönümünü Kutlayan Tüyap, Türk Savunma Sanayisinin Küresel Yüzü Olmayı Sürdürüyor

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Millî Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı katkılarıyla Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım organizatörlüğünde düzenlenen IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 1993 yılından bu yana Türk savunma sanayiinin gelişimine büyük katkı sağlarken sanayiimizin gelişimi de fuara büyük zenginlik kazandırmıştır. Uluslararası boyutuyla fuar, yerli ve millî imkânlarımızın dünya pazarına sunulmasında önemli bir faaliyettir.

2021 yılında 53 ülkeden 1.238 katılımcı firmayı, 93 ülkeden gelen 68.795 profesyonel ziyaretçi ve 81 ülke 2 uluslararası kuruluştan gelen 163 heyet, 614 heyet üyesi ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul’da buluşturduğumuz fuar, 2023 yılında da başarılarına yenilerini ekleyecek. IDEF, heyetler açısından değerlendirildiğinde dünyada ilk sıradadır. Bu yıl da T.C Millî Savunma Bakanlığı, T.C Savunma Sanayii Başkanlığı, T.C. İçişleri Bakanları ve bağlılarının mütekabiliyet esasına göre yapmış oldukları davetlere geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi büyük ilgi gösterilmiştir.

Savunma Sanayii sektörünü tek çatı altında buluşturan, 30. Yılını geride bırakan IDEF, 2023 yılında da her coğrafyadan profesyonel katılımcı ve ziyaretçiyi bir araya getiriyor.  Fuarımız yurt içinden ve yurt dışından gelen yoğun talepler doğrultusunda mevcut sergi salonlarına yenilerini ekleyerek 2023 yılında rekor sayıda katılımcı ve ziyaretçiye ev sahipliği yapmaya hazır.  Her yıl olduğu gibi bu yıl da sektör profesyonellerini bir araya getirerek güçlü işbirliklerine zemin hazırlayacağımızdan şüphemiz yok. Özellikle yerli ve milli imkanlarımız ile savunma sanayimizin gelmiş olduğu noktanın betimlenmesi her zamankinden daha fazla önem arz ediyor. Bu bilinç ve sorumluluk ile hazırlıklarımızı sürdürüyor, başarılı bir fuar dönemi geçirilmesini diliyorum.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.