Ana Sayfa Haberler Defence Port Turkey Fuarı için Hazırlıklar Tamamlandı

Defence Port Turkey Fuarı için Hazırlıklar Tamamlandı

Bu yıl 5’incisi düzenlenecek Defence Port Turkey fuarı, 24 Ekim’de, Pakistan’ın başkenti İslamabad’da kapılarını açıyor. 26 Ekim akşamına kadar ziyaretçilerini ağırlayacak fuara, 30’u aşkın Türk savunma ve havacılık firması katılıyor.

MSI Dergisi’nin medya sponsoru olduğu fuar, Pakistan Savunma Üretimi Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Fuarın açılışı ise Pakistan Senatosu Başkanı Sadiq Sanjrani ve Savunma Üretimi Bakanlığı Genel Sekreteri (E) Korgeneral Dr. Muhammad Zahid Latif, HI(M) tarafından yapılacak.

Fuar için İslamabad’da hazırlıklar tamamlandı. İslamabad Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine olan 54 kilometrelik yol, Türkiye ve Pakistan bayrakları ile donatıldı. Fuarın yapılacağı yerin girişine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Pakistan Başbakanı İmran Khan’ın dev fotoğrafları asıldı.

Türk savunma ve havacılık sanayisi ile Pakistan arasında önemli iş birlikleri bulunuyor. Bugüne kadar, sektörün Pakistan’a yaptığı ihracat, 5 milyar doları geçti. Bunlar arasında; 4 adet MİLGEM ve 30 adet T-129 ATAK helikopterinin ihracatı için Pakistan’la imzalanan sözleşmeler de bulunuyor.

 1,505 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.