Ana Sayfa Haberler Bu Yılki DefenseNews Top 100 Listesinde, Sektörü ASELSAN ve TUSAŞ Temsil Ediyor

Bu Yılki DefenseNews Top 100 Listesinde, Sektörü ASELSAN ve TUSAŞ Temsil Ediyor

DefenseNews dergisi tarafından her yıl derlenen ve dünyanın en büyük 100 savunma firmasını listeleyen Top 100 listesi, 12 Temmuz’da açıklandı. ASELSAN, bu yılki listede, geçtiğimiz yıl olduğu gibi 48. sırada yer aldı. TUSAŞ ise geçen yıl 53. sırada yer aldığı listede bu yıl 68. sırada yer buldu. Geçtiğimiz yıl listede bulunan BMC, Roketsan, STM, FNSS ve HAVELSAN ise bu yılki listeye giremedi.

DefenseNews dergisi, listenin nasıl derlendiği ile ilgili verdiği bilgilerde, dünya genelinde, farklı firmalarla ilgili rakamsal verilere ulaşabilme konusunda önemli yol kat ettiğini vurguladı. Böylece, bu yıl listeye, 20 yeni firma dahil oldu. Listenin son sırasında yer alan firmanın savunma cirosu, geçtiğimiz yıl 300 milyon dolar mertebesindeyken bu yıl 600 milyon dolar mertebesine yükseldi. BMC, Roketsan, STM, FNSS ve HAVELSAN’ın geçtiğimiz yıl listede yer alan savunma cirosu rakamları, 600 milyon doların altındaydı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.