Ana Sayfa Haberler DEICO Mühendislik, 6’ncı Kuruluş Yıl Dönümünde, Ata’nın Huzurunda

DEICO Mühendislik, 6’ncı Kuruluş Yıl Dönümünde, Ata’nın Huzurunda

MSI Dergisi’nin 186’ncı sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

DEICO Mühendislik, 6’ncı kuruluş yıl dönümü olan 25 Ekim’de, Atatürk’ün huzuruna çıktı. Firma, tüm çalışanların katıldığı bu ziyaret ile gelecek yıllarda ulaşmayı hedeflediği nokta ile ilgili kararlılığını sergiledi.

 

DEICO Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Alantar’ın önderliğindeki ziyarete, firmanın 60’a yakın çalışanı katıldı. Tören, Alantar’ın, Anıtkabir Özel Defteri’ni, günün anlam ve önemine ithafen doldurması ile başladı. Ardından, Alantar ve firma çalışanları, askeri tören eşliğinde mozoleye giderek çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu. Daha sonra mozole önünde hatıra fotoğrafı çekildi ve Misak-ı Milli Kulesi’ne geçildi. Burada, Alantar, firma çalışanlarına, Anıtkabir Özel Defteri’ne yazdıklarını okuyarak defteri imzaladı.

Tören sırasında, mozoleye çelenk bırakıldı.

 

Mozoloye çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

 

Ata’ya; “Çalışmaya ve Üretmeye Devam Edeceğiz” Sözü

Alantar, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı: “Dünyanın en özel coğrafyasını bizlere vatan olarak kazandıran bir neslin eşsiz komutanı, Cumhuriyetimizin mimarı, akıl ve bilim yolunun mihmandarı, büyük Atatürk; kuruluşumuzun 6’ncı yıl dönümünde, DEICO ailesi olarak yüksek huzurlarınızdayız.

Gösterdiğiniz hedef olan çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak için fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür gençler olarak ülkemize hizmet gayesi ile çalışıyoruz. Biliyoruz ki; ‘Vatanını en çok seven, işini en iyi yapandır’ düsturuyla yolumuza devam ettiğimiz sürece sizin ve silah arkadaşlarınız olan tüm şehit ve gazilerimizin ruhları şad olacaktır. Ülkemize ve tüm insanlığa hizmet için önümüzde gidilecek çok uzun yollar ve yıllar olduğunun bilincindeyiz. Bu uzun yolda; akıl, bilim ve ilkelerinizi her zaman rehber edinerek çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.

Sizi en derin saygı ve şükranlarımızla yâd ediyoruz. Ruhunuz şad olsun.”

 

DEICO Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Alantar, firma çalışanlarına, Anıtkabir Özel Defteri’ne yazdıklarını okuyarak defteri imzaladı.

 

DEICO Mühendislik’in ürettiği Sahra Test Cihazları, kullanıcılarına, zor koşullarda güvenilir test ortamı sağlıyor.

2013’te Başlayan Yolculuk Gelişerek Devam Ediyor

DEICO Mühendislik, 2013 yılında, Ankara’da kuruldu. İlk olarak In-Circuit-Test (ICT) test fikstürleri ile elektronik üreticilerine ürün ve hizmet desteği vermeye başlayan şirket, kısa sürede; ASELSAN, TUSAŞ ve Arçelik gibi firmalara ürün satışı gerçekleştirmeye başladı. Şirket, 2015 yılında, ilk Fonksiyonel Test Cihazlarını üretti ve satışını gerçekleştirdi. Aynı yıl içinde çalışan sayısını 12’ye yükselten şirket, ODTÜ Teknokent’teki tasarım ve üretim tesisini açtı. Daha sonra, National Instruments firması ile ortaklık sürecini başlatan şirket, Otomatik Test İstasyonları (ATE) ile ürün gamını genişletti. 2016 yılında, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’ni devreye alarak ürün ve hizmetlerinde kalite hedefini geliştiren DEICO Mühendislik, aynı yıl içinde, beyaz eşya ve otomotiv gibi farklı sektörler için üretim test altyapılarını geliştirmeye başladı. Bu dönemde, şirketin çalışan sayısı hızlı bir büyüme kaydederek 20’ye yükseldi. 2017’de, Ankara Teknopark’a taşınarak hızlı büyümesini devam ettiren şirket, 2018’de çalışan sayısını 45’e; faaliyet gösterdiği sektör sayısını 4’e; cirosunu ise yaklaşık 15 milyon lira seviyelerine yükseltti. Bugün, 60’a yakın çalışanı ile faaliyetlerine devam eden şirket, tüm bu süreçte, 200’e yakın projeyi başarıyla tamamladı ve teslim etti. Tüm bu projelerden 1.000’e yakın irili ufaklı ürünler ortaya çıkaran şirket, 750 metrekarelik bir alanda sektöre hizmet vermeye devam ediyor.

 

Otomatik Kart Test Sistemi (OKTES)

DEICO Mühendislik’in Test Çözümleri, Milli Platformlarda Kullanılıyor

DEICO Mühendislik, aviyonik donanımların doğrulanması konusunda, son yıllarda önemli Ar-Ge projeleri gerçekleştirdi. Bu çalışmalar sonucunda, GÖKBEY ve HÜRKUŞ gibi yerli ve milli imkânlarla geliştirilen platformlarda, aviyonik donanımların kalifikasyonları ile test ve doğrulamaları, DEICO Mühendislik’in tasarladığı ve ürettiği test cihazlarında yapılıyor.

DEICO Mühendislik’in Ar-Ge çalışmaları ile geliştirdiği test sistemlerinden bazıları şöyle sıralanıyor:

  • Aviyonik Kart ve Birim Test Sistemi (AKBTS)
  • Otomatik Kart Test Sistemi (OKTES)
  • Güç Silah Kumanda Birimi Test Sistemi (KBTS)
  • Helikopter Monitörleme Birimi Test Sistemi (HEMBTS)
  • Kayar Bilezik Kalifikasyon Testleri (KBKT)
  • Denizaltı Elektronik Birim Test Sistemi (DETS)
  • Lazer Arayıcı Başlık Test Cihazı (LATC)
  • Dijital Kart Otomatik Test Sistemi (DKOTS)

Şirket, aynı zamanda; arayüz-haberleşme, sensör, güç, görüntü ve ses gibi farklı konularda test ve ölçüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir ürün ailesi üzerinde de çalışıyor. Öte yandan, DEICO Mühendislik, yurt dışına bağımlılığın yüksek olduğu, endüstriyel veri toplama sistemleri üzerinde de ürün geliştirme projelerine de devam ediyor.

 

Kara Sistemi HIL Test Altyapısı.

“DEICO Mühendislik’i, yeni ürünleriyle geleceğe taşıyacağız.”

DEICO Mühendislik’in ana faaliyet alanını, savunma ve havacılık sektörü oluşturuyor. Şirketin cirosundaki savunma ve havacılık sanayisinin payı %75 bandında iken diğer sektörler ise geriye kalan %25’i oluşturuyor.

Alantar, bu durumu şöyle değerlendiriyor: “Savunma ve havacılık sanayisi, yüksek teknolojiler içerdiği için, bizim diğer sektörlerdeki faaliyetlerimizi, özellikle teknik anlamda kolaylaştırıyor. Teknoloji anlamında sizden üst seviye işler istiyor; ama kaynak anlamında ve karşı taraftan size aktarılan bilgi anlamında işi kolaylaştıran bir sektör. Ama artık birçok sektörde, belli standartlar oturduğu için maliyeti düşüren, rafta hazır ürünler talep ediliyor. Eğer siz ürettiğiniz çözümleri ürünleştirebilirseniz o alanlarda da kolaylıkla rekabet edebilir bir seviyeye geliyorsunuz. Biz de kurumsal bir strateji olarak, bundan sonraki süreçte projelerden elde ettiğimiz bilgi birikimini, hazır ürünlere ve hazır çözümlere dönüştürme yolunda adım atıyoruz. Test ve ölçüm cihazları konusunda, birçok ürün geliştirme projemiz var ve DEICO Mühendislik’i yeni ürünleriyle geleceğe taşıyacağız.”

 

 

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.