Ana Sayfa Haberler DEICO Mühendislik, 6’ncı Kuruluş Yıl Dönümünde, Ata’nın Huzurunda

DEICO Mühendislik, 6’ncı Kuruluş Yıl Dönümünde, Ata’nın Huzurunda

Savunma ve havacılık sektörü başta olmak üzere birçok farklı alanda, müşterilerine; otomatik test istasyonlarından test yazılımlarına, test kablajından elektromekanik test cihazlarına kadar geniş bir çerçevede çözümler sunan DEICO Mühendislik, 6’ncı kuruluş yıl dönümü olan 25 Ekim’de, Atatürk’ün huzuruna çıktı.

DEICO Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Alantar’ın önderliğindeki ziyarete, firmanın 60’a yakın çalışanı da katıldı. Tören, Alantar’ın, Anıtkabir Özel Defteri’ni doldurması ile başladı. Ardından, mozoleye çelenk bırakıldı ve saygı duruşunda bulunuldu. Hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından ise Alantar, Misak-ı Milli Kulesi’nde, firma çalışanlarına, Anıtkabir Özel Defteri’ne yazdıklarını okuyarak defteri imzaladı. Alantar, Anıtkabir Özel Defteri’ne, şunları yazdı:

“Dünyanın en özel coğrafyasını bizlere vatan olarak kazandıran bir neslin eşsiz komutanı, Cumhuriyetimizin mimarı, akıl ve bilim yolunun mihmandarı, büyük Atatürk; kuruluşumuzun 6’ncı yıl dönümünde, DEICO ailesi olarak yüksek huzurlarınızdayız.

Gösterdiğiniz hedef olan çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak için fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür gençler olarak ülkemize hizmet gayesi ile çalışıyoruz. Biliyoruz ki; “Vatanını en çok seven, işini en iyi yapandır” düsturuyla yolumuza devam ettiğimiz sürece sizin ve silah arkadaşlarınız olan tüm şehit ve gazilerimizin ruhları şad olacaktır. Ülkemize ve tüm insanlığa hizmet için önümüzde gidilecek çok uzun yollar ve yıllar olduğunun bilincindeyiz. Bu uzun yolda; akıl, bilim ve ilkelerinizi her zaman rehber edinerek çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.

Sizi en derin saygı ve şükranlarımızla yad ediyoruz. Ruhunuz şad olsun.”

 

 

 1,756 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.