Ana Sayfa Haberler DEİK’in Genel Kurul Takvimi Belli Oldu: Oy Kullanabilmek için Son Tarih 11 Kasım

DEİK’in Genel Kurul Takvimi Belli Oldu: Oy Kullanabilmek için Son Tarih 11 Kasım

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’nun 2020 yılı Genel Kurulu, 11 Ocak’ta gerçekleştirilecek. Genel Kurul’a katılarak, iş konseylerinin yönetimine aday olabilmek için ise firmaların, en geç 11 Kasım’da, DEİK’e üyelik süreçlerinin tamamlanmış olması gerekiyor.

İş konseylerinin yönetimi, DEİK’in her yıl düzenlenen Genel Kurul’unda, üyelerin oyları ile belirleniyor. Genel Kurul’a katılarak, iş konseylerine aday olabilmek için ise Genel Kurul’un 60 gün öncesinde, üyelikle ilgili başvuruların DEİK Yönetim Kurulu tarafından onaylanmış ve gerekli aidatların yatırılmış olması gerekiyor.

Savunma ve havacılık sanayisi şirketlerinden, DEİK’e üye olanlar arasında; BMC, FNSS, İNDES ve Turaç gibi firmalar da yer alıyor.

 

DEİK Hakkında

1985 yılında kurulan DEİK, Türk özel sektörünün dış ticaret, uluslararası yatırımlar, hizmetler, müteahhitlik ve lojistik başta olmak üzere, dış ekonomik ilişkilerini yürütme; yurt içi ve yurt dışında yatırım imkânlarını araştırma; Türkiye’nin ihracatını artırmaya katkı sağlama ve benzeri iş geliştirme çalışmalarını koordine etmekle görevlendirilmiş bir kurum. Kurucu Kuruluşları, üyeleri ve İş Konseyleri ile birlikte, Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası temsilcilerinin oluşturduğu gönüllü bir ‘iş diplomasisi’ örgütü. 11 Eylül 2014 tarihli ve 6552 Sayılı Kanun ile yeni bir yapıya kavuşan DEİK, “Türk özel sektörünün dış ekonomik ilişkilerini yürütme” görevini tamamıyla üstlendi.

DEİK bünyesindeki İş Konseyleri ise Türkiye ve diğer ülkeler arasında ticari ilişkilerin tesis edilmesine yardımcı oluyor. İş insanlarından oluşan bu konseyler, Türkiye ve yabancı ülkeler arasında karşılıklı ithalat ve ihracat yapabilecek firmaların tanışması için ortamlar yaratıyor.

 1,324 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.