Ana Sayfa Haberler Demirer Savunma, Mayın ve EYP Tehdidi ile Mücadelede, Akademik Gelişmelerden de Yararlanıyor

Demirer Savunma, Mayın ve EYP Tehdidi ile Mücadelede, Akademik Gelişmelerden de Yararlanıyor

Çalışmalarında, el yapımı patlayıcı (EYP) ve mayınla mücadeleyi üst sıralarda tutan Demirer Savunma ve Havacılık Ltd. Şti. (Demirer Savunma), bu alandaki teknolojik gelişmeleri de dikkatle takip ediyor. Bu doğrultuda, akademik faaliyetleri de yakından izleyen ve bu alanda teknoloji geliştirenlerle dirsek temasında bulunan firma, son olarak, 18-21 Haziran tarihlerinde, İsviçre’de gerçekleştirilen, 17’nci Uluslararası GPR (Ground Penetrating Radar / Yere Nüfuz Eden Radar) Konferansı’na katıldı.

Konferans; arkeoloji, savunma sanayisi, jeofizik, altyapı tespiti ve beton kalite tespiti gibi uygulama alanlarında çalışanları bir araya getiriyor. Katılımcıların, geliştirdikleri ve üzerinde çalıştıkları cihazları, antenleri, algoritmaları ve yazılımları, diğer katılımcılarla paylaştıkları etkinlikte, bu alanda çalışan firmalar da stant açarak ticari çözümlerini sergiliyor. 1986 yılından beri, her yıl başka bir ülkede gerçekleştirilen etkinlik, bu alanda çalışan akademisyenler tarafından da ilgi görüyor.

Konferansa, Türkiye’den katılan tek firma olan Demirer Savunma’nın Genel Müdürü Mehmet Hakkı Demirer, katılımları ile ilgili olarak MSI Dergisi’ne şunları söyledi: “Bu tip etkinliklerde, büyük fuarlardaki gibi yüksek sayıda insan trafiği olmadığı için, daha konuya odaklı bir ortam oluyor. İnsanlar birbirini daha yakından tanıyor ve bilgi alış verişi sağlayabiliyor. Firma olarak, sadece Uluslararası GPR Konferansı’na değil bu alanda bir diğer önemli etkinlik olan IWAGPR (International Workshop for Advanced GPR / Uluslararası Gelişmiş GPR Çalıştayı)’ye de katılım konusuna özen gösteriyoruz. GPR teknolojisindeki en son gelişmeleri, uluslararası seviyede yakından takip etmeyi, bir görev olarak görüyoruz.”

Demirer, çalışmaları ile ilgili de şu bilgileri de verdi: “EYP ve mayınla mücadele konusunda, dünyanın önde gelen ordularında kullanılan ürünlerimiz ve saha tecrübesi yüksek bir ekibimiz var. Mayına ve EYP patlamalarına karşı dayanıklı Husky zırhlı araçları; Chemring araca monte otomatik hedef tanımlama algoritmalı GPR ve EMI sistemleri; araç üstü robotik kol sistemi ile EYP tespit ve bomba imha robotları, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’ne sunduğumuz ve envanterde başarıyla görev yapan sistemlerimiz arasında yer alıyor. Sunduğumuz çözümlerin, bakım ve onarım faaliyetleri konusunda da hizmet veriyoruz ve sağladığımız ürünlerin ömür devrini, her türlü koşulda, başarıyla yönetiyoruz. Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde kurulmuş olan GÜMET (Güzergâh Mayın EYP Tespit) timinin elindeki gelişmiş sistemlerle ilgili eğitimin yanı sıra bu sistemlerin bakım ve onarımı ile birliğin bulunduğu yer neresi olursa ihtiyaç duyulan teknik destek, Demirer Savunma tarafından veriliyor. Çözümlerimizi, Türkiye şartlarına uygun bir şekilde ve TSK ihtiyaçları doğrultusunda, daha da geliştirmek için, gerek milli gerekse uluslararası akademik kurumlarla ve firmalarla çalışmaya devam ediyoruz.”

 2,423 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.