Ana Sayfa Haberler Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Karadeniz ve Ege’de, Eğitimlere Devam Ediyor

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Karadeniz ve Ege’de, Eğitimlere Devam Ediyor

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının, İnternet sitesinden 12 Şubat’ta yapılan açıklamalarda, Deniz Kuvvetlerine bağlı unsurların, Karadeniz ve Ege Denizi’nde gerçekleştirdiği eğitimlerle ilgili şu bilgiler paylaşıldı:

  • NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 (SNMG-2)’ye iştirak eden TCG GAZİANTEP (F-490) fırkateyni ile NATO Daimi Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu-2 (SNMCMG-2)’ye iştirak eden TCG AKÇAY (M-270) mayın avlama gemisi, Romanya Deniz Kuvvetleri unsurları ile 5 Şubat’ta, Karadeniz’de, geçiş eğitimleri gerçekleştirdi. Açıklamada, icra edilen eğitimlerle birlikte çalışabilirlik, koordinasyon ve iş birliğinin daha da geliştirildiği belirtildi.
  • Deniz Muhafızı Harekâtı kapsamında ise TCG BAFRA (F-505) korveti, İngiliz Kraliyet Deniz Kuvvetlerine ait HMS Enterprise (H88) gemisi ile 5-6 Şubat tarihlerinde, Ege Denizi’nde, gemiye çıkma ve kontrol eğitimleri gerçekleştirdi.

 1,707 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.