Ana Sayfa Arşiv Deniz Savaş Sistemlerinde Bağımsızlık Mücadelesinin Adı: GENESİS

Deniz Savaş Sistemlerinde Bağımsızlık Mücadelesinin Adı: GENESİS

İstanbul Pendik’teki Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Araştırma Merkezi Komutanlığı ARMERKOM’da tasarlandı, başta HAVELSAN olmak üzere Türk savunma sanayisi kuruluşlarının katkılarıyla üretildi.

GENESİS Projesi, dönemin ARMERKOM Elektronik Geliştirme Grup Başkanı Dz. Müh. Alb. (E) Mustafa Lutfi Civelek’in tanımlamasıyla, Türk Deniz Kuvvetlerinin deniz savaş sistemleri konusundaki bağımsızlık mücadelesi olma özelliğini taşıyor.

GENESİS, gemide mevcut tüm radarları, gözetleme ve atış kontrol sistemlerini, sonar sistemini, tüm silah sistemlerini, elektronik harp sistemlerini, güdümlü mermi, savunma ve yakın hava savunma sistemlerini bütünleşik olarak kontrol edebiliyor.

Milli ve yerli olduğu için iyileştirme ve ilaveler yapılabiliyor; kullanıcının istediği hususlar sisteme kolayca entegre edilebiliyor. Bu da kullanıcının sisteme tam olarak güvenmesini sağlıyor.

GENESİS entegre edilen savaş gemilerinden biri de Gabya sınıfı firkateynlerden TCG Gökçeada. Kuveyt Limanı’na uğrayan TCG Gökçeada, Kuveyt Deniz Kuvvetleri heyetini ağırladı. Gemide HAVELSAN heyetiyle görüşen Kuveytli yetkililere Savaş İdare Sistemi ve Türkiye’nin bu sistemi entegrasyon yetenekleri hakkında bilgi verildi.

 1,390 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.