Ana Sayfa Haberler Deniz Savunmasındaki Son Teknolojiler, DIMDEX 2024’te Görücüye Çıktı

Deniz Savunmasındaki Son Teknolojiler, DIMDEX 2024’te Görücüye Çıktı

Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı’nın (DIMDEX) sekizincisi, Katar Emiri Yardımcısı Abdullah bin Hamad Al-Thani tarafından, 4 Mart’ta, Katar Ulusal Kongre Merkezi’nde açıldı. Açılış törenine, Katar Savunma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Dr. Khalid bin Mohamed Al Attiyah, bakanlar, büyükelçiler, delegasyon başkanları, deniz kuvvetleri komutanları ve fuara katılan şirketlerin temsilcileri katıldı. Katar Emiri Yardımcısı Al-Thani, törenin ardından fuara katılan şirketlerin stantlarını ve Katar Silahlı Kuvvetleri’nin pavilyonlarını gezdi.

“Sürdürülebilir Kalkınmayı Teşvik Ediyor”

Fuarın açılışında bir konuşma yapan Katar Deniz Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Abdullah bin Hassan Al-Sulaiti, “Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı, bilge yöneticilerimizin vizyonu ve ülkemizin uluslararası güvenlik ve istikrarı arttırma çabalarının bir sonucudur. Katar Devleti, çatışmaların çözülmesinde ve ortaklarıyla birlikte barışın parametrelerini belirleyecek çeşitli girişimler sunmada önemli bir rol oynuyor. Fuarımız, Ulusal Vizyon 2030’un ekonomik çeşitliliği sağlama ve çeşitli alanlarda sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etme hedefleri doğrultusunda büyümeye devam edecek.” dedi.

200’den Fazla Şirket Katıldı

6 Mart’a kadar devam edecek olan DIMDEX 2024’te, Hamad Limanı’nda bulunan savaş gemileri de ziyarete açıldı. Toplamda 35.000 metrekare alana sahip 7 salon üzerinde organize edilen DIMDEX, aynı zamanda açık alanda da sergi alanlarına da sahip. Fuarda, 200’den fazla uluslararası ve yerel şirketin yanı sıra Türkiye, ABD, İtalya, Fransa, Almanya, İngiltere, İran, Çin ve Katar olmak üzere 9 uluslararası pavilyon yer alıyor.

Uluslararası şirketlerin stantları ve pavilyonlarda ise, deniz savunmasıyla ilgili en son teknolojileri, yenilikleri ve sistemleri sergileniyor, aynı zamanda savunma sistemleri, iletişim sistemleri, radarlar ve diğer deniz teknolojileri ile donatılmış çeşitli çözümler, botlar ve gemiler görücüye çıkıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.