Ana Sayfa Haberler Deniz Yıldızı-2018 Tatbikatı, 26 Mart’ta Başlayacak

Deniz Yıldızı-2018 Tatbikatı, 26 Mart’ta Başlayacak

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (Dz.K.K.lığı), 16 Mart’ta yayınladığı basın açıklamasıyla, Deniz Yıldızı-2018 Tatbikatı’nın, Dz.K.K.lığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarının katılımıyla ve Donanma Komutanlığının sevk ve idaresinde, 26 Mart-5 Nisan tarihleri arasında, Marmara Denizi ve Karadeniz’de icra edileceğini duyurdu.

Her yıl düzenli olarak icra edilen tatbikatın amacı; katılan birlik ve komutanlıkların görev fonksiyonlarına yönelik harekât imkân ve kabiliyetlerini geliştirmek, harbe hazırlık seviyelerini yükseltmek ve aynı zamanda Karadeniz’de deniz güvenliğinin idamesine katkı sağlamak.

Tatbikat kapsamında, Dz.K.K.lığı unsurları tarafından, deniz hedeflerine fiili silah atışları da icra edilecek.

Tatbikata iştirak edecek gemiler tarafından 29 Mart-2 Nisan tarihleri arasında; Gürcistan’ın Batum, Rusya’nın Novorossisk, Ukrayna’nın Odessa, Romanya’nın Köstence, Bulgaristan’ın Varna limanları ile Kırklareli’nin İğneada, Karadeniz Ereğli, Zonguldak, Bartın, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in Hopa limanlarına ziyaretler gerçekleştirilecek. Liman ziyaretleri kapsamında, gemiler halkın ziyaretine açılacak, yurt içindeki limanlarda, şehit aileleri ile gaziler de gemilerde ağırlanacak.

 1,580 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.