Ana Sayfa Haberler Denizaltı Havuzunun İlk Misafiri TCG BATIRAY

Denizaltı Havuzunun İlk Misafiri TCG BATIRAY

Milli Savunma Bakanlığına (MSB) bağlı ASFAT ana yükleniciliğinde Gölcük Tersanesi’nde inşa edilen ve kendi sınıfında dünyada tek olan denizaltı havuzuna, ilk olarak TCG BATIRAY denizaltısı indirilecek. Haftalık basın bilgilendirme toplantısında konuşan MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, konu hakkında yaptığı açıklamada “Denizaltılarımızın havuzlanması için ihtiyaca yönelik özel olarak tasarlanan ve Bakanlığımıza bağlı ASFAT ana yükleniciliğinde inşa edilen, kendi boyutunda dünyada tek olan denizaltı havuzunda ilk olarak 15 Eylül’de TCG BATIRAY denizaltımız havuzlanacaktır. Denizlerdeki hâkimiyetimiz için önemli olan bu faaliyet, Gölcük Tersanesi Komutanlığında gerçekleşecek.” dedi.

Türkiye ile Fransa Arasında Stratejik Diyalog Toplantısı

Toplantının öne çıkan diğer başlıkları arasında, terörle mücadele ve hudut güvenliği faaliyetlerinin yanı sıra Azerbaycan’daki gelişmeler ve Türkiye ile Fransa Savunma Bakanlıkları heyetlerinin bir araya gelmesi yer aldı. Tuğamiral Aktürk, “Bakanlığımız ile Fransa Savunma Bakanlığı heyetleri 14 Eylül tarihinde Paris’te düzenlenecek Stratejik Diyalog Toplantısı kapsamında; ikili ilişkiler, NATO ile bölgesel savunma ve güvenlik konuları hakkında görüş alışverişinde bulunacaktır.” diye konuştu. Libya’da meydana gelen kasırga felaketi hakkında da bilgi veren Aktürk, AFAD’ın arama-kurtarma ekipleri ve yardım malzemelerinin Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklarla nakledildiğini aktardı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.