Ana Sayfa Haberler Denizde İkmal Muharebe Destek Gemisi’ni, Sefine Tersanesi İnşa Edecek

Denizde İkmal Muharebe Destek Gemisi’ni, Sefine Tersanesi İnşa Edecek

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile Sefine Tersanesi arasında, 10 Temmuz’da,  Denizde İkmal Muharebe Destek Gemisi (DIMDEG) Tedarik Projesi Sözleşmesi imzalandı.

Proje, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait muharip gemilerin; akaryakıt, su, yiyecek, yedek parça, tıbbi malzeme, cephane ikmal ihtiyaçlarının, denizde ikmal yöntemiyle karşılanması maksadıyla başlatıldı. İkmal kabiliyetlerinin yanı sıra DIMDEG, MİLGEM ve LHD gibi muharip gemilerle birlikte, açık denizlerdeki ve okyanus ötesindeki görevler sırasında, Komuta Kontrol Gemisi görevini de icra edebilecek. DIMDEG, Sefine Tersanesi tarafından, yerli tasarım ile inşa edilecek, ayrıca ASELSAN ve HAVELSAN gibi birçok yerli savunma sanayi firması bu projede görev alacak.

SEFT Ship Design firması ise DIMDEG Projesi’nin ihale aşamasından itibaren, Sefine Tersanesi’ne, tasarım ve mühendislik hizmetleri  veriyor.

 4,621 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.