Ana Sayfa Haberler Kaptanoğlu-Desan Tersanesi, Afrika Pazarındaki Faaliyetlerini Genişletiyor

Kaptanoğlu-Desan Tersanesi, Afrika Pazarındaki Faaliyetlerini Genişletiyor

IDEF 2021’i geride bırakan Kaptanoğlu-Desan Tersanesi, fuar kapsamındaki faaliyetlerini ve gelecek hedeflerini, fuar sonrasında yayınladığı basın bülteninde özetledi.

Standında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal’ın ağırlayan Kaptanoğlu Desan Tersanesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Cenk İsmail Kaptanoğlu, “Bu yıl IDEF Uluslararası Savunma Fuarı’na dördüncü kez katılıyoruz. Her yıl uluslararası katılımcıların sayısı artıyor. IDEF, savunma sanayimizin başarılarını uluslararası arenada duyurmamız için önemli bir mecra, bizler de Türkiye’nin yakınlaştığı pazarlarda önemli görüşmelerde bulunduk” ifadelerini kullandı. 

Kaptanoğlu, önümüzdeki dönemde planladıkları faaliyetleri ile ilgi ise şunları söyledi: “Afrika ve Afrika’da bulunan Müslüman ülkelerde faaliyet alanımız giderek artıyor. Sadece deniz projelerinde değil, savunma sanayinin yer aldığı tüm alanlarda ilişkilerimiz gelişiyor. Afrika bizler için iyi bir pazar olma potansiyeli taşıyor. Güney Amerika coğrafyasında yer alan ülkelerle de girişimlerimiz sürüyor ancak Güney Amerika görece bizler için uzak ve farklı bir coğrafya. Yakın doğu ülkeleriyle temaslarımız da sürüyor; nasıl realize olacağını gelecek günlerde göreceğiz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.