Ana Sayfa Haberler Kaptanoğlu-Desan Tersanesi, IDEF’te, Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botu ve Yangın Söndürme Botu ile Boy Gösterecek

Kaptanoğlu-Desan Tersanesi, IDEF’te, Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botu ve Yangın Söndürme Botu ile Boy Gösterecek

Kaptanoğlu-Desan Tersanesi, IDEF 2021’de, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde görev yapan Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botlarını ve farklı özelliklere sahip yangın söndürme botunu öne çıkartacak.

Firma tarafından yapılan açıklamada, yüzde 72’ye varan yerlilik oranı ile inşa edilen Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botu’na (ACMB) yurtdışından da ilgi gösterildiği belirtildi. IDEF’e hazır olduklarını vurgulayan Kaptanoğlu-Desan Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cenk İsmail Kaptanoğlu, “ACMB ile yakaladığımız başarıyı ve yerlileştirme oranını, diğer ürünlerimizde de ortaya koymayı hedefliyoruz. Alanında ilklere imza atan botlarımız, yurtdışında pek çok pazarda ilgiyle karşılandı. Aynı ilgiyi IDEF’te de bekliyoruz.” dedi.

Kaptanoğlu-Desan Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cenk İsmail Kaptanoğlu

Kaptanoğlu Desan Tersanesi’nin, ihracata yönelik çalışmalarını IDEF’te de yürüterek başarısını devam ettirmek ve en son teknolojiyle donatılan gemilerini tanıtımını yapmak için üst yönetim kadrosuyla hazır bulunacağını kaydeden Kaptanoğlu, şöyle devam etti: “Başta Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) olmak üzere sektörün kamu ve özel paydaşları ile birlikte hareket ederek hem ulusal hem de uluslararası projelerde Türk savunma sanayisi potansiyelini ve gücünü gösterecek işlere çok yakında imza atmasını bekliyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.