Ana Sayfa Haberler DESAN Tersanesi, Kabiliyetlerini, Emniyet Genel Müdürü Vali Mehmet Aktaş’a Anlattı

DESAN Tersanesi, Kabiliyetlerini, Emniyet Genel Müdürü Vali Mehmet Aktaş’a Anlattı

Katar’da, 15-17 Mart tarihlerinde düzenlenmekte olan Milipol Katar fuarına katılan DESAN Tersanesi, standında, Emniyet Genel Müdürü Vali Mehmet Aktaş ve Katar Büyükelçisi Dr. M. Mustafa Göksu’nun da aralarında bulunduğu Türk heyetini ağırladı.

Fuarda, kabiliyetlerini, ürünlerini ve tamamladığı projeleri tanıtan DESAN Tersanesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Cenk İsmail Kaptanoğlu, Katar pazarı ile ilgili hedeflerini şöyle aktardı: “Başarılarımız Katar’da da devam ettirmek istiyoruz; yüksek yerlilik oranı ve müşteri isteklerini karşılayan ürün gamımızla uluslararası arenada Türk tersaneciliğini temsil etmekten onur ve gurur duyuyoruz.”

Türk tersanelerinin ihracat pazarındaki avantajlarına da değinen Kaptanoğlu, proje bazlı ve ihtiyaca yönelik çalıştıklarını belirterek şunları ekledi: “Türk tersaneleri özellikle Avrupa pazarının tercih ettiği özel gemileri, kaliteli ve zamanında ürettirebilen yegâne tersanelerdir. Sektörün ilk 3 büyük üreticisi olan Çin, Güney Kore ve Japonya tersaneleri, tıpkı bir konfeksiyon atölyesi gibi çalışır. Bu ülkelerde katalog üzerinden gemi seçersiniz ve değişiklik yapamazsınız. Fakat Türk tersaneciliği ise özel dikim yapan terzi gibidir. Bu yüzden nitelikli projelerin adresi genelde Türkiye’dir. Mesela Norveç özel sektörü, neredeyse tüm yolcu ve araç taşıyan ferry tipi özel gemilerini Türk tersanelerinde inşa ettirmektedir.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.