Ana Sayfa Haberler Desan Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cenk İsmail Kaptanoğlu’ndan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Uçak Gemisi Çağrısına Yanıt

Desan Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cenk İsmail Kaptanoğlu’ndan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Uçak Gemisi Çağrısına Yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uçak gemisi çağrısına, Türk denizcilik sektöründen bir karşılık geldi. Desan Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cenk İsmail Kaptanoğlu, “Savunma Sanayii Başkanlığı, üniversiteler, özel ve askeri tersanelerin yanı sıra savunma sanayisinde faaliyet gösteren kamu kurumları ve özel şirketler arasında kurulacak iş birliği modeli ile yerli ve milli uçak gemimiz en kısa sürede ve de en düşük maliyetle üretilebilir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Ağusotos’ta, Desan Tersanesi tarafından 71 yerlilik oranıyla inşa edilen Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botları’nın da teslim edildiği Yeni Deniz Sistemleri Teslim Töreni’ne katılmış ve bu törende yurt içindeki firmalara, yerli bir uçak gemisinin inşası konusunda çağrıda bulunmuştu.

Desan Tersanesi’nin inşa ettiği Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botu

Desan Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cenk İsmail Kaptanoğlu’ndan, bu çağrıya yanıt geldi. Yönetim Kurulu Başkanı Cenk İsmail Kaptanoğlu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Ağustos günü tersanemizdeki törende ifade ettiği uçak gemisi projesi, Kaptanoğlu – Desan olarak bizde ve sektörümüzde büyük bir heyecan yarattı. Türk tersaneciliği sivil ve askeri bakımdan bu üretimi gerçekleştirecek yetkinliktedir. Uygun iş birliği modeli ile uçak gemisi projesini hayata geçirebilir ve ülkemize gurur duyulacak bir eser kazandırabiliriz.” dedi.

“Bu Stratejik Çağrı İçinde Bulunduğumuz Günlerde Çok Daha Önemli”

Projenin güçlü bir konsorsiyum ile hayata geçebileceğine dikkat çeken Kaptanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Savunma Sanayii Başkanlığı, üniversiteler, özel ve askeri tersanelerin yanı sıra savunma sanayisinde faaliyet gösteren kamu kurumları ve özel şirketler arasında kurulacak iş birliği modeli ile yerli ve milli uçak gemimiz en kısa sürede ve de en düşük maliyetle üretilebilir. Cumhurbaşkanımızın bu stratejik çağrısı içinde bulunduğumuz günlerde çok daha önemlidir. Kaptanoğlu – Desan Tersanesi olarak yerli ve milli kaynaklarımızı seferber ederek bu tür bir girişimde öncü olmaya ve sürece yön vererek ana yüklenici olmaya hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.”

 2,118 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.