Ana Sayfa Haberler Digitest, Milli Savunma Bakanlığı ile Stratejik İş Birliği Anlaşması İmzaladı

Digitest, Milli Savunma Bakanlığı ile Stratejik İş Birliği Anlaşması İmzaladı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Askeri Fabrikalar Müdürlüğünün onaylı tedarikçileri arasında yer alan Digitest, bu başarısını, MSB ile imzaladığı Stratejik İş Birliği Anlaşması ile taçlandırdı. Digitest, 28 Ocak’ta, Eskişehir’de düzenlenen törende, MSB ile anlaşma imzalamayı başaran 12 firmadan birisi oldu.

Digitest Genel Müdür Yardımcısı İsmail Kargı, konuyla ilgili olarak, MSI Dergisi’ne şu açıklamayı yaptı: “Digitest, bu anlaşma ile ülkemizin savunmasına yönelik olarak ne kadar özverili ve ciddi çalışmalar yürüttüğünü bir kez daha ispatladı ve sektördeki konumunu daha da sağlamlaştırdı. Büyümekte olan ve güvenilir bir firma olduğu, yeni projelerde, kendi mühendislik kabiliyeti ve altyapısını kullanabileceği de bu sayede tasdiklendi. Digitest, bundan böyle daha büyük ve daha kapsamlı işlerde yer alabilecek.”

 

Digitest, Ar-Ge Merkezi Oldu

Digitest, 16 Ocak’ta da Ar-Ge Merkezi olarak tescil edildi. Firma, hâlihazırda 42 Ar-Ge personelinin istihdam edildiği bu merkezde, savunma ve havacılık sanayisinin ihtiyaçlarına cevap verecek ürünlere yönelik; kontrol algoritmaları, elektronik tasarım, yazılım, görüntü işleme, gömülü yazılım, mekanik ve mekatronik alanlarında çalışmalar yürütecek. Firma ayrıca, yurt dışından temininde problem yaşanan ürünlerin yerlileştirilmesi ve millileştirilmesi konusunda yürüttüğü mevcut çalışmalarını da destekleyecek.

Firma gelecekte, Ar-Ge çalışanı sayısını ise 100’e çıkarmayı amaçlıyor.

 1,942 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.