Ana Sayfa Özel DosyalarDIMDEX 2018 DIMDEX 2018 Özel: Medyacity, Eurasia Airshow ve High-Tech Port’un Tanıtımına Odaklandı

DIMDEX 2018 Özel: Medyacity, Eurasia Airshow ve High-Tech Port’un Tanıtımına Odaklandı

MSI Dergisi’nin 159’uncu sayısında yayımlanan ve Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleştirilen DIMDEX 2018 fuarına ilişkin haber ve değerlendirmelerin yer aldığı özel dosyanın  “Medyacity, Eurasia Airshow ve High-Tech Port’un Tanıtımına Odaklandı” başlıklı özel haberi, MSI Dergisi’nin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Medyacity, fuarda, 25-29 Nisan tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek olan, Türkiye’nin şova dayalı ilk havacılık fuarı Eurasia Airshow’un ve 21-24 Kasım’da, İstanbul’da, 4’üncüsünü düzenleyeceği, High-Tech Port’un tanıtımına odaklandı. Firmanın savunma ve havacılık sektörüne bakış açısı ve Eurasia Airshow ile ilgili son gelişmeler hakkında, Medyacity CEO’su Hakan Kurt’tan bilgi aldık.

 

MSI Dergisi: Medyacity; Eurasia Airshow, High-Tech Port ve Global SatShow gibi, doğrudan ya da dolaylı olarak savunma ve havacılık sanayisini ilgilendiren etkinlikler düzenleyen bir fuar firması olarak öne çıkıyor. Savunma ve havacılık sektörünün, Medyacity açısından önemi nedir?

Hakan KURT: Bu uluslararası fuarları; havacılık, uydu-uzay ve savunma sektörünün küresel aktörlerini, ülkemizde bir araya getirme vizyonuyla düzenliyoruz. Ülkemizin, ekonomi ve sanayi politikalarında stratejik önem taşıyan bu alanlarda, prestijli etkinliklere imza atmayı hedefliyoruz. Bu sayede, yerli ve yabancı firmaları, Türkiye’de bir araya getirerek, ikili iş görüşmeleri ve satış anlaşmalarıyla ihracatımızı arttıracak adımların atılmasına öncülük etmek amacındayız. Sektörel fuarlarımızın tümünün, ülkemize değer katacak alanlarda olmasına ve devamlılık gösteren organizasyonlar olmasına büyük özen gösteriyoruz.

 

MSI Dergisi: Eurasia Airshow ile ilgili Şubat ayında düzenlediğiniz basın toplantısının ardından, okuyucularımızla paylaşabileceğiniz yeni gelişmeler yaşandı mı?

Hakan KURT: Rosoboronexport, UAC (United Aircraft Corporation), IRKUT Corporation, Leonardo, Thales Global Services ve Qatar Airways başta olmak üzere, havacılık sektörünün dev markaları ile sözleşme imzaladık. Bunların yanında pek çok firmayla da etkinliğe katılım konusunda görüşmelerimiz sürüyor.

 

Medyacity CEO’su Hakan Kurt’a, zaman ayırıp sorularımızı cevaplandırdığı ve verdiği bilgiler için, okuyucularımız adına teşekkür ediyoruz.

 3,140 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.