Ana Sayfa Özel DosyalarDIMDEX 2018 DIMDEX 2018 Özel: ROKETSAN, Roket ve Füze Silah Sistemlerinden oluşan Geniş Ürün Yelpazesini Sergiledi

DIMDEX 2018 Özel: ROKETSAN, Roket ve Füze Silah Sistemlerinden oluşan Geniş Ürün Yelpazesini Sergiledi

MSI Dergisi’nin 159’uncu sayısında yayımlanan ve Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleştirilen DIMDEX 2018 fuarına ilişkin haber ve değerlendirmelerin yer aldığı özel dosyanın  “ROKETSAN, Roket ve Füze Silah Sistemlerinden oluşan Geniş Ürün Yelpazesini Sergiledi” başlıklı özel haberi, MSI Dergisi’nin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

ROKETSAN, ürün ailesinin büyük bir bölümünü sergilediği fuarda, geniş bir stant ile yer aldı. Firma’nın sergilediği ürünler, şu şekilde sıralandı:

– SOM-J JSF Uyumlu Stand-Off Mühimmatı,

– TEBER Lazer Güdüm Kiti,

– TRG-300 KAPLAN Füzesi,

– TRG-122 Füzesi,

– Denizaltı Savunma Harbi (DSH) Roketi,

– OMTAS Orta Menzilli Tanksavar Füzesi,

– L-UMTAS Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Füzesi,

– UMTAS Uzun Menzilli Tanksavar Füzesi,

– CİRİT 2,75’’ Lazer Güdümlü Füzesi ve Lançeri,

– MAM-L Mini Akıllı Mühimmat ve

– MAM-C Mini Akıllı Mühimmat.

 

ROKETSAN ayrıca, Kaideye Monteli CİRİT, T-107/122 Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) Sistemi ve T-122/300 ÇNRA Sistemi’nin de ölçekli modellerini fuarda sergiledi.

ROKETSAN Genel Müdürü Selçuk Yaşar, DIMDEX katılımlarına ilişkin şunları söyledi: “ROKETSAN olarak, roket ve füze silah sistemleri ile Körfez ülkelerinin muhtemel tehditlere karşı savunma ve caydırıcılığını tesis etmek maksadıyla bölge ülkelerinin düzenlediği savunma ve havacılık fuarlarının tamamına, düzenli olarak katılıyoruz. Dost ve kardeş Körfez ülkelerinin sahip olduğu güçlü finansal yapı ve sürdürülebilir kârlılığa bağlı sürekli büyüme hedeflerine ve en önemlisi de bölgenin barış ve güvenliğine katkı sağlamak; milli ve yerli ürünler için ortak üretim hedeflerine destek olmak; yenilikçi ve yaratıcılığa dayalı yeni silah sistemlerini ortaklaşa geliştirmek; yetkinliklerimizi ve altyapı kapasitemizi, körfez ülkelerinin genç ve eğitimli mühendisleri ile paylaşarak güvenli yarınları birlikte şekillendirmek başlıca hedeflerimiz arasında yer alıyor.”

 

Yaşar, geçtiğimiz günlerde, Lockheed Martin tarafından yayınlanan SOM-J ile ilgili tanıtım videosuna ilişkin sorumuza şu yanıtı verdi: “SOM-J projesi kapsamında, Lockheed Martin Missiles and Fire Control (MFC) firması ile bir sözleşmemiz var ve buna istinaden, pazarlama çalışmaları konusunda, onlardan destek alıyoruz. SOM-J’nin, F-35 uçağına entegrasyon faaliyetleri ise Lockheed Martin Aeronautics tarafından yürütülüyor. Proje ile ilgili çalışmaların 2023 yılında tamamlanması planlanıyor.”

 4,172 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.