Ana Sayfa Haberler DIMDEX 2022 için 6 Ülkenin Milli Katılımı Kesinleşti

DIMDEX 2022 için 6 Ülkenin Milli Katılımı Kesinleşti

Katar Silahlı Kuvvetleri ev sahipliğinde, 21-23 Mart 2022 tarihlerinde, Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleştirilecek olan DIMDEX 2022 ile ilgili hazırlıklar sürüyor.

11 Nisan’da bir basın bülteni yayınlayan DIMDEX organizasyon komitesi, fuarla ilgili çalışmaların son durumu hakkında bilgilendirmede bulundu. 2022’de, kendi rekorunu kırarak 35.000 metrekare büyüklükteki bir alanda gerçekleştirilmesi planlanan fuara, Türkiye’nin yanı sıra bir dizi ülkenin milli katılımı kesinleşti. Şu ana kadar, ABD, Çin Halk Cumhuriyeti, Fransa, Hindistan ve İtalya, fuara milli katılım göstereceklerini teyit ettiler.

İlk kez 2008 yılında gerçekleştirilen ve büyümesini sürekli sürdüren DIMDEX fuarları sırasında şu ana kadar toplamda 32 milyar dolarlık anlaşma imzalandı. Pandemi nedeni ile 2020’de gerçekleştirilmeyen fuarın bir önceki sürümü olan DIMDEX 2018’e de Türkiye’den 40’a yakın kurum ve kuruluş katılmış ve bu firmalardan bazıları, Katarlı makamlar ile toplamda 800 milyon doların üzerinde değere sahip sözleşmeler imzalamışlardı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.