Ana Sayfa Özel DosyalarDIMDEX 2022 ARES Tersanesi, ULAQ’ın Yenilenen Tasarımını Katar’da Sergiledi

ARES Tersanesi, ULAQ’ın Yenilenen Tasarımını Katar’da Sergiledi

ULAQ’ın Suüstü Harbi (üstte) ve Denizaltı Savunma Harbi (altta) sürümleri.

ARES Tersanesi, DIMDEX 2022’de, Meteksan Savunma ile birlikte ortak olarak geliştirdiği ULAQ İnsansız Deniz Araçları ailesinin ölçekli modellerini, yenilenen tasarımlarıyla sergiledi. Ailenin sergilenen üyeleri ise Liman Savunma, Suüstü Harbi ve Denizaltı Savunma Harbi sürümleri oldu. ULAQ ile ilgili bir diğer yenilik olan 6×6 Mobil Sahil Kontrol İstasyonu da fuarda görücüye çıktı.

ARES 65 OPV Açık Deniz Karakol Gemisi
ARES 85 HERCULES Süratli Devriye Botu

Firma ayrıca, deniz kuvvetlerinin ve sahil güvenlik komutanlıklarının kullanımına yönelik geliştirdiği bir dizi ürünün ölçekli modelini de fuarda sergiledi. ARES Tersanesi’nin sergilediği ölçekli modeller şunlar oldu:

  • ARES 65 OPV Açık Deniz Karakol Gemisi
  • ARES 85 HERCULES Süratli Devriye Botu
  • ARES 25 FIFI Yangın Söndürme Botu
  • ARES 125 FAMB Hücumbotu
  • ARES 80 SAT Özel Harekât Botu
ARES 25 FIFI Yangın Söndürme Botu

ARES Tersanesi Genel Müdürü Utku Alanç, firmanın fuar katılımıyla ilgili şunları söyledi: “Dost ve müttefikimiz Katar’ın güvenlik güçlerini ve birçok devlet kurumunu destekleyen projelerimize başlayalı yaklaşık 10 yıl oldu. Bu zaman zarfında Katar’da İçişleri Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Katar Turizm Konseyi (PEO) ve Ulaştırma Bakanlığı gibi kurumlara, 7 metreden 48 metre boya kadar, muhtelif faydalı yüklerle donatılmış askeri, yarı askeri ve ticari 41 parça gemi teslim ettik. Her geçen gün daha da gelişen ve yenilenen Katar, gereksinim yönetimi faaliyetlerini proaktif bir yaklaşımla yürütüyor. Biz de faaliyet alanımız olan yüzer platformlarla sürekli yenilenerek bu çalışmalara destek vermeye devam ediyoruz.

ARES 80 SAT Özel Harekât Botu

Katar İçişleri Bakanlığının ihtiyaçları kapsamında iki yeni projeyle daha 2022 yılında faaliyetlerimizi sürdürmeyi hedefliyoruz. Bununla birlikte Meteksan Savunma ile birlikte geliştirdiğimiz ULAQ İnsansız Deniz Araçları ailesi için de fuarda çok yoğun ilgiyle karşılaştık. Elbette bu çok kıymetli ve tabiri caizse oyun değiştirici kuvvet çarpanını dost ve müttefiklerimize kazandırmayı, en az onlar kadar istiyoruz. Çok yakında Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız için başlattığımız üretim faaliyetlerine ihracata yönelik teslimatlarımızı da ekleyerek ULAQ’ı bir dünya markası haline getireceğiz.”

ARES 125 FAMB Hücumbotu

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.