Ana Sayfa Haberler DIMDEX 2022, Katılımcılarına, İş Geliştirme ve İş Birliği Fırsatları Sunacak

DIMDEX 2022, Katılımcılarına, İş Geliştirme ve İş Birliği Fırsatları Sunacak

DIMDEX etkinlikleri, Katar devletinin tam desteğiyle düzenleniyor.

Pandemi sonrası dönemin, başta askeri denizcilik olmak üzere sektörün önde gelen etkinliklerinden biri olmaya hazırlanan DIMDEX 2022, kapılarını, 21-23 Mart tarihleri arasında, Doha’da açacak. Dünya genelinden, sayıları 200’e yaklaşan firma ve organizasyon, etkinliğe stantlı katılım gösterecek ve en yeni ürünlerini, teknolojilerini ve gerçekleştirdikleri son yenilikleri sergileyecek. Etkinlik, katılımcılarına, yine bir dizi iş geliştirme ve iş birliği fırsatı sunacak.

Bu yıl 7. kez düzenlenen DIMDEX, ilk kez gerçekleştirildiği 2008 yılından beri büyümesini sürdürüyor. Hem boyut hem de uluslararası katılım olarak büyüyen etkinlik, Katar’ın milli savunmasını güçlendirme ve 2030 Ulusal Vizyonu’nda ortaya konan ekonomik hedefleri gerçekleştirmesinde önemli bir rol oynuyor. Önceki yıllarda gerçekleştirilen DIMDEX etkinliklerinde, uluslararası firmalarla Katarlı firmalar arasında başlayan iş birlikleri, hem Katar’ın milli savunma ve havacılık sanayisinin gelişmesini hem de ülkenin, bölgesinde bir teknolojik yenilik merkezi haline gelmesini sağladı.

DIMDEX, denizciliği odağına alan bir etkinlik olsa da zamanla diğer sektörleri de kapsayan bir etkinlik haline geldi. Etkinliğe, farklı sektörlerin büyük firmaları ilgi gösteriyor ve bu firmalar, katılımcılar arasında yer alıyor. Böylece DIMDEX; Katar Silahlı Kuvvetlerinin tüm birimleri ve Katar Sahil ve Sınır Güvenliği Genel Komutanlığı için tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir platform olarak öne çıkıyor.

DIMDEX, genişlemesini, sektörel gelişmeler uyarınca yönlendiriyor Savunma alanında günümüzün önemli konularından biri de müşterek çalışabilme kabiliyeti. DIMDEX, bu doğrultuda bu yıl, müşterek çalışma ile ilgili konuları da kapsayacak.

DIMDEX Organizasyon Komitesi Başkanı Tuğamiral Abdulbaqi Al Ansari, bu yılki etkinlikle ilgili şunları söylüyor: “DIMDEX’in katılımcı firmalara sunduğu geniş iş birliği imkânları, etkinliğin uluslararası alanda bu kadar ilgi görmesinin önde gelen nedenlerinden biri. DIMDEX 2022’nin de tıpkı önceki yıllarda olduğu gibi küresel askeri denizcilik sektörünün gündemini belirleyecek ve sektöre bir yol haritası sunacak bir etkinlik olacağından eminim. Hem yerli hem de uluslararası katılımcılardan aldığımız geri bildirimler, bu yöndeki inancımızı güçlendiriyor.”

DIMDEX, önceki yıllarda Türkiye’nin de yoğun ilgi gösterdiği bir etkinlik oldu.

Hem Yerel Hem de Uluslararası Katılım Artıyor

DIMDEX 2022, önceki yıllarda olduğu gibi katılımcılara, hem ürün ve çözümlerini sergileme hem de yerel ve uluslararası karar alıcılarla ve üst düzey yetkililerle bir araya gelme fırsatı sunacak. Etkinlik bu yıl, yerel firmalardan büyük bir ilgi görüyor. Ayrıca; ABD, Almanya, Avustralya, Birleşik Krallık, Çin, Fransa, Hırvatistan, Hindistan, İran, İtalya, Kanada, Kore Cumhuriyeti, Pakistan, Türkiye ve Ürdün başta olmak üzere çeşitli ülkelerden katılımcılar da etkinlikteki yerlerini alacaklar.

Katar savunma sanayisi firmalarıyla uluslararası firmalar arasındaki iş birliklerinde köprü vazifesi gören Barzan Holding, DIMDEX 2022’nin Stratejik Partneri ve Altın Sponsoru oldu. DIMDEX etkinliklerinin sponsorları arasında yer almasının sağladığı küresel görünürlüğü devam ettirmek isteyen Fincantieri ve MBDA de bir önceki etkinlikte olduğu gibi sırasıyla Elmas ve Altın Sponsor olacaklar. Dukhan Bank Gümüş Sponsor, Katar’ın limanlarını ve gemi terminallerini yöneten Mwani Qatar ise Bronz Sponsor olarak etkinliği destekleyecekler.

Etkinlik alanının yüzde 95’i ayrılmış durumda. Yeni sponsorluk fırsatları ise devam ediyor.

DIMDEX, Orta Doğu Deniz Kuvvetleri Komutanları Konferansı’yla (Middle East Naval Commanders Conference / MENC), sektörün düşünce liderleriyle akademisyenleri ve alan uzmanlarını bir araya getiriyor.

Konferans ve Ziyaretçi Gemiler, Etkinliğe Renk Katacak

DIMDEX 2022, etkinliğin fuar bölümünde sağladığı bilgi paylaşımı ortamının yanı sıra Orta Doğu Deniz Kuvvetleri Komutanları Konferansı’yla (Middle East Naval Commanders Conference / MENC), sektörün düşünce liderleriyle akademisyenleri ve alan uzmanlarını bir araya getirecek ve bu topluluk, sektörün önündeki zorluklara bulunabilecek çözümleri tartışacak.

22 Mart’ta gerçekleştirilecek konferansta, konuşmacılar, “Denizcilik Alanında Dayanıklılık: Asimetrik Tehditlerle Yüzleşme” konusuna odaklanacak.

DIMDEX 2022’nin katılımcıları, aynı zamanda etkinlik boyunca siber güvenlik, korsanlıkla mücadele sistemleri, yapay zekâ ve komuta kontrol, muhabere, bilgisayar, siber, istihbarat, gözetleme ve keşif (C5ISR) sistemleriyle ilgili en yeni gelişmeleri takip edebilecek.

Dünyanın önde gelen deniz kuvvetlerinin gemileri de her DIMDEX’te olduğu gibi etkinlik boyunca Hamad Limanı’nda demirleyecek. Ziyaretçiler, bu gemileri inceleme ve mürettebatı ile yüz yüze görüşme fırsatı bulacak.

ABD, Almanya, Avustralya, Birleşik Krallık, Çin, Fransa, Hırvatistan, Hindistan, İran, İtalya, Kanada, Kore Cumhuriyeti, Pakistan, Türkiye ve Ürdün başta olmak üzere çeşitli ülkelerden katılımcılar, DIMDEX 2022’deki yerlerini alacaklar.

Katılımcılar, Resmi Heyetlerle Bir Araya Gelecek

DIMDEX’in katılımcılarına sunduğu önemli fırsatlardan biri de resmi üst düzey (VIP) heyetlerin ziyaretleri olacak. Katılımcılar, yeni iş ilişkileri kurmak için DIMDEX’in sunduğu çevrim içi bir araç olan Delegasyon Yönetim Sistemi’ni kullanabilecek ve bu heyetlerle toplantılar ayarlayabilecek.

DIMDEX 2022’de, Katarlı otoritelerin zorunlu kıldığı tüm pandemi tedbirleri alınıyor. Aralarında sosyal mesafe, maske takılması, ateş ölçümü ve dezenfeksiyon uygulamalarının yer aldığı tedbirler, sıkı bir şekilde uygulanacak.

Katar Şeyhi Tamim Bin Hamad Al-Thani’ni himayesinde, Katar Silahlı Kuvvetleri tarafından ve yine Katar silahlı Kuvvetlerinin ev sahipliğinde düzenlenen DIMDEX 2022, Türk savunma ve havacılık sektörünün temsilcilerini, 21-23 Mart tarihlerinde misafir etmeye hazırlanıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.