Ana Sayfa Haberler DM-5 ve DM-7 Taşınabilir Mühimmat Sistemleri, Mehmetçik’in Ateş Gücünü Katlıyor

DM-5 ve DM-7 Taşınabilir Mühimmat Sistemleri, Mehmetçik’in Ateş Gücünü Katlıyor

STM, güvenlik güçlerinin kullanımı için sahada fark oluşturacak ürünler sunmaya devam ediyor. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 23 Eylül’de yaptığı açıklama ile DM-5 ve DM-7 Taşınabilir Mühimmat Sistemlerinin, güvenlik güçlerinin kullanımına sunulduğunu duyurdu. 5,56 mm ve 7,62 mm çapındaki makineli tüfekler için geliştirilen bu sistemler, tüfekleri, esnek mermi yolu ile askerin sırtında yer alan mühimmat çantasından besleyerek kesintisiz atış imkanı sağlıyor.

STM tarafından tamamen Mehmetçik’in ihtiyaç, talep ve deneyimlerine göre geliştirilen sistemin, benzerini üreten 3 ülkenin ürünlerine göre daha üstün özelliklere sahip olduğu ifade ediliyor. ‪Sistem; hafifliği, dayanıklılığı, ergonomisi, ağır hava koşullarında kullanılabilmesi, tek personel tarafından taşınabilmesi ve vücut özelliklerine göre ayarlanması gibi özellikleri ile öne çıkıyor. Ürün, makinalı tüfeğe yeni şerit takma, silahı kurma ve hazırlama süreçlerini ortadan kaldırarak anında ateş gücü imkânı sunuyor. Sistem, bu özellikleriyle Mehmetçik’e sahada önemli avantaj sağlayacak.

DM-5 Taşınabilir Mühimmat Sistemi
DM-7 Taşınabilir Mühimmat Sistemi

 1,713 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.