Ana Sayfa Haberler Dorçe, COVID-19’a Karşı Mücadelesini Belgelendirdi

Dorçe, COVID-19’a Karşı Mücadelesini Belgelendirdi

2019’un son ayların başlayıp halen dünya genelinde etkisini devam ettiren Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ile mücadele sosyal hayatın yanı sıra iş hayatında da oldukça önem taşıyor. Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. (Dorçe), hem merkez ofisi hem de üretim tesisleri için aldığı Türk Standardları Enstitüsü (TSE) COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi ile çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını korumak için önemli bir adım attı.

Temmuz ayında alınan belgeler, firmanın TSE COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Bilgilendirme Programı şartlarını yerine getirmesinin ardından firmaya teslim edildi. Firma tarafından, 27 Ağustos’ta yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “2019 yılında başlayıp, kısa bir süre içinde dünyanın birçok bölgesine yayılan ve tüm insanlığı tehdit eder hale gelen COVID-19 salgınına karşı, salgın bilgisinin gündeme geldiği ilk günden beri, gelişmeleri sürekli ve yakından takip etmekteyiz. Geçtiğimiz 6 ayda ciddi önlemler alarak ve hiçbir taviz vermeden hem yurt içi hem yurt dışı çalışma alanlarımızda gerekli kuralları uyguladık. TSE tarafından ‘COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı’ kapsamında gerçekleştirilen denetim sonucu, gerekli şartları sağlamamıza istinaden hem merkez ofis hem üretim tesislerimiz için COVID-19 Güvenli Üretim Belgelerimizi teslim aldık. Bundan sonraki süreçlerde de aynı özveri ile tüm çalışma ortamlarında gerekli önlemleri uygulayacağımızı iletiriz.”

1982 yılında kurulan Dorçe, hafif çelik prefabrik, modüler taşınabilir yapılar ve ağır çelik konstrüksiyon yapılar alanında anahtar teslim çözümler sunuyor. Tasarım, mühendislik, satın alma, üretim, sevkıyat, montaj ve devreye alım konusunda tamamen kendi bünyesindeki personeli ile ihtiyaçlara cevap veren Dorçe, savunma sanayisine ve sivil alanlara ürettiği çözümler ile hem yurt içinde gem de yurt dışında alanının öncü firmaları arasında yer alıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.