Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 Dorçe’den, Zorlu Şartlardaki İskân İhtiyaçlarına Cevap Veren Çözümler

Dorçe’den, Zorlu Şartlardaki İskân İhtiyaçlarına Cevap Veren Çözümler

Modüler prefabrik ve mobil yapılardan oluşan anahtar teslim çözümler sunan Dorçe, fuar boyunca; Entegre Mobil Sahra Hastaneleri, Askeri Yaşam Destek Kampları ve Mobil Konteyner Kuleler gibi askeri projelere yönelik çözümlerini tanıttı. Bu çözümler ve kısaca öne çıkan özellikleri, şöyle sıralanıyor:

Yandan Açılan Yük Konteyneri
  • Entegre Mobil Sahra Hastaneleri: Herhangi bir cerrahi operasyonun yapılabildiği bu sahra hastaneleri, 2 saat içerisinde kurulabiliyor. Bu hastaneler; alarm sistemleri, emniyet ve ikaz sistemleri, ısıtma ve soğutma sistemleri ve kapalı devre güvenlik kameralarıyla donatılabiliyor.
  • Askeri Yaşam Destek Kampları: Dorçe, üstlendiği askeri kamp projelerinde, havan topu saldırılarına karşı koruma sağlayan ve kurşungeçirmez yapılardan oluşan tesisler kuruyor. Bu tesislerin çepeçevre emniyeti; güvenlik bariyerleri ve koruma platformları gibi çözümlerle daha da üst seviyelere taşınabiliyor.
  • Mobil Konteyner Kuleler: Dorçe tarafından tasarlanan bu ürünler, ileri askeri üs bölgeleri gibi yerlerde, hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde emniyetin tesis edilmesi amacıyla kullanılabiliyor. Dorçe, bu sistemin, tek bir kişi tarafından, 5 dakikadan kısa bir süre içerisinde kurulabildiğinin altını çiziyor.
  • Zırhlı Siperlik: Mobil bir kalkana benzeyen bu ürün, güvenlik güçleri tarafından yüksek güvenliğe ihtiyaç duyulan noktalarda kullanılabiliyor. Aynı üründen 3 tanesi pratik bir şekilde birleştirildiğinde ise daha geniş bir alanda koruma sağlayan Muharebe Siperlik Takımı ortaya çıkıyor.
  • Yandan Açılan Yük Konteynerleri: Standart konteynerlere yüklenmesi zor olan uzun formlu malzemeler, kapısı yandan açılabilen bu konteynerlere rahatlıkla yüklenebiliyor. Özellikle askeri projelerde tercih edilen bu konteynerlerin hem ön hem de arka tarafında kapıları bulunduğu için yükleme ve boşaltma işleri daha hızlı yapılabiliyor.
Mobil Konteyner Kule
Muharebe Siperlik Takımı

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.