Ana Sayfa Haberler Dorçe’nin TSK’ya Teslim Ettiği Modüler Yaşam Konteyneri Sayısı 1.000’i Geçti

Dorçe’nin TSK’ya Teslim Ettiği Modüler Yaşam Konteyneri Sayısı 1.000’i Geçti

Pek çok farklı ihtiyaca yönelik olarak, anahtar teslim şekilde prefabrik ve mobil yapılar tasarlayan ve üreten Dorçe’nin, Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) teslim ettiği modüler yaşam konteyneri sayısı 1.000’i geçti. Firmanın ürettiği; banyo, tuvalet, revir ve koğuş konteynerleri, modüler üs bölgelerinde de kullanılıyor. Bu konteynerler, söz konusu üslerde yaşam koşullarının tanıtılması maksadıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 7 Nisan’da düzenlenen etkinlikte görüntülendi.

Faaliyetlerini anahtar teslim yaklaşımı ile yürüten firma, söz konusu konteynerlerin tüm tasarım, mühendislik, üretim ve entegrasyon çalışmalarını kendi bünyesinde yürütüyor. Bu konteynerlerden bazıları, römorka monte olacak şekilde üretiliyor ve bir araç vasıtasıyla çekiliyor, bazıları ise demonte şekilde helikopterlere yüklenerek taşınabiliyor. Bunlardan HTK olarak adlandırılan ve helikoptere yüklenenler, 4 paket olacak şekilde hazırlanıyor ve 2 personel vasıtasıyla 2-3 saat içerisinde kurulabiliyor. Kurulum ise tamamen el ile yapılıyor ve herhangi bir makine ve ekipmana ihtiyaç duyulmuyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.