Ana Sayfa Manşet Dorçe Prefabrik’den Sınır Bölgelerindeki Güvenli Barınma İhtiyaçlarına Yönelik Anahtar Teslim Çözümler

Dorçe Prefabrik’den Sınır Bölgelerindeki Güvenli Barınma İhtiyaçlarına Yönelik Anahtar Teslim Çözümler

Dorçe Prefabrik Yönetim Kurulu Başkanı Süheyla Çebi Karahan, firmanın standını ziyaret eden Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere’ye, çözümleri hakkında bilgi verdi.

Modüler ve prefabrik yapılar konusunda, hem üretici hem de entegratör konumunda olan Dorçe Prefabrik, MRBS’21’de, sunduğu anahtar teslim çözümleri tanıttı.

Firma, hem geçici mobil yapılar hem de sabit tesislerle ilgili bir dizi çözüm sunuyor. Dorçe Prefabrik Yönetim Kurulu Başkanı Süheyla Çebi Karahan, bu çözümleriyle ilgili şu bilgileri verdi: “Özellikle dağlık araziler gibi sabit karakol inşasının zor olduğu bölgeler, sınır güvenliği anlamında en çok sıkıntının yaşandığı yerler olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte, terör faaliyetlerinin asimetrik doğası, yeni gelişen durumlara karşı hızlı tepki verilmesini ve bazı durumlarda, hiç beklenmedik bölgelere üs kurulmasını gerektiriyor. Biz de bu tip zorlu arazilere geçici mobil yapılar kuruyoruz ve bu yapılar, kullanıcılara her türlü asimetrik tehdide karşı yüksek seviyede koruma sunuyor. Ayrıca sahip olduğumuz inşaat yetenekleri sayesinde, hızlı bir şekilde sabit tesisler de kurabiliyoruz. Bu konudaki kabiliyetlerimizi, üstlendiğimiz projelerde sayısız kere gösterdik. Hâlihazırda 1.000 adedin üzerinde teslim ettiğimiz ve sahada başarıyla görev yapan Helikopterle Taşınabilir Konteyner (HTK) çözümümüzü ise son kullanıcıların istekleri doğrultusunda; koğuş, mutfak, tuvalet, banyo ve revir gibi çeşitli amaçlara hizmet edecek şekilde üretiyoruz. Demonte halde çok kompakt bir yapıya sahip olan bu çözümümüz, personel tarafından ve el aletleri kullanılmadan kolaylıkla kurulabiliyor. HTK, gerektiğinde pratik bir şekilde toplanıp tekrar taşınabiliyor ve bu sayede yeni bir yere de kurulabiliyor. HTK çözümlerimiz, bu özellikleriyle sınır güvenliği operasyonlarına çok yüksek bir esneklik katıyor. Aynı şekilde modüler yapı sistemleriyle tamamlanan Römorka Monte ISO Kaynaklı Konteynerlerimiz de çok amaçlı kullanım olanağı sağlayarak; pratik, esnek, hızlı ve kolay sahra çözümlerimizin ayrılmaz bir parçası oluyor. ISO tipi deniz taşıma konteynerlerinden de dönüştürülebilen römorklu modüler konteynerler; talebe göre tuvalet ve duş konteyneri olarak tasarlanarak üretimi tamamlandıktan sonra savunma sanayinin kullanımına sunuluyor.”

Dorçe Prefabrik’in Helikopterle Taşınabilir Konteyner (HTK) çözümü.
Dorçe Prefabrik’in Römorka Monte ISO Kaynaklı Konteynerleri.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.