Ana Sayfa Özel DosyalarDSA 2018 DSA 2018 Özel: AKSA Run Flat, Asya-Pasifik Pazarına da Açılıyor

DSA 2018 Özel: AKSA Run Flat, Asya-Pasifik Pazarına da Açılıyor

MSI Dergisi’nin 160’ıncı sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Türkiye’deki pek çok kara aracı üreticisinin ürün yelpazesindeki tekerlekli araçlarda kullanılan run flat (patlak gider) sistemlerinin doğrudan tedarikçisi konumundaki AKSA Run Flat, DSA fuarına ilk kez katıldı. Firma, fuarda, lastikleri herhangi bir nedenle patlasa dahi aracın yoluna devam edebilmesini ve yüksek süratlerde dahi sürüş kontrolünün kaybedilmemesini olanaklı kılan, run flat sistemlerini sergiledi.

İsteyen kullanıcılar için; jant, run flat sistemi ve lastikten oluşan tekerlek komplesinin montajını yaparak, araca takılmaya hazır halde tedarik edebilen firma, fuarda, 15 inçten 28 inçe kadar pek çok farklı çapta ve tipteki run flat sistemini tanıttı. Firmanın, sahada kendini kanıtlamış ürünleri, kendi standının yanı sıra fuara katılan Türk kara aracı üreticilerinin stantlarındaki, PARS 6×6 ve AMAZON gibi araçlara takılı tekerlek komplesi içerisinde de yer aldı.

AKSA Run Flat Uluslararası Satış Müdürü Fikret M. Geneci, firmanın standını gezen heyetlere, ürünleri hakkında bilgi verdi.

 

Filipinler Tamam, Sırada Malezya Var

AKSA Run Flat, 2018 yılı başlarında, Filipinler Silahlı Kuvvetlerinin araçlarında kullanılacak run flat sistemlerine yönelik olarak açılan ihaleyi kazandı. Firma, bu ihale kapsamında, toplam 100 adet run flat sistemi üretecek. Bu ürünlerin, 45 gün gibi bir süre içerisinde hazır hale getirilerek, Mayıs ayı sonu itibarı ile teslimatının tamamlanması planlanıyor.

Ayrıca, tüm bileşenleri Türkiye’de üretilen ve içerisinde, firmanın run flat sistemlerinin bulunduğu tekerlek kompleleri, Malezyalı Kembara Suchi firmasının geliştirdiği ve fuarda ilk prototipini sergilediği, 4×4 havan taşıyıcı araç üzerinde yer aldı. Dolayısıyla firma, Filipinler’deki başarısının ardından, Malezya pazarına da ilk adımını atmış oldu.

Firma, gerçekleştirdiği bu satışlarla birlikte, Asya-Pasifik pazarındaki bilinirliğini arttırmayı amaçlıyor. Bölgedeki varlığının artmasının ardından, firmanın bir sonraki hedefi ise bu pazardaki yerel üreticilerin, üçüncü ülkelere yapacakları araç satışları içerisinde de kendi ürünlerinin yer alması.

  

AKSA Run Flat’ın ürünleri, Malezya’dan Kembara Suci’nin
4×4 Havan Taşıyıcı Aracı (üstte) ile Türkiye’den PARS 6×6 İZCİ (ortada)
ve AMAZON (altta) araçları üzerinde yer aldı.

 

AKSA Run Flat’ın Farkı, Esnek Ürün Gamı

Firma ayrıca, Orta Doğu pazarındaki çeşitli kullanıcılarla da görüşmelerini sürdürüyor. Firmanın bir başka hedefi de Güney Afrika ve ABD pazarlarında yer alabilmek. Dünyadaki rakiplerinden farklı olarak, statik bir ürün gamına sahip olmadıklarını belirten AKSA Run Flat Uluslararası Satış Müdürü Fikret M. Geneci, bu farkın, hedefledikleri pazarlara giriş konusunda, kendilerine önemli bir avantaj sağlayacağına değindi. Geneci, AKSA Run Flat’ın ürün geliştirme konusundaki dinamizmine de şu sözleri ile vurgu yaptı: “Geçtiğimiz yıl, yaklaşık yarım milyon dolarlık Ar-Ge yatırımı yaptık. Bu yatırımın ve test altyapımızın da sayesinde, yeni ürün taleplerine, diğer üreticilerden çok daha hızlı tepki verebilecek durumdayız.”

Firmanın run flat sistemlerinin öne çıkan bir başka özelliği ise ürünlerin janta takılıp çıkarılması için, herhangi bir özel aparata ya da makinaya ihtiyaç duyulmaması. Bu sayede firmanın ürünleri, lastik değişimi yapabilecek herhangi bir atölyede bile janta takılıp janttan sökülebiliyor.

 1,877 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.