Ana Sayfa Özel DosyalarDSA 2018 DSA 2018 Özel: AYESAŞ, Bölgedeki Ana Yüklenicilerin Çözüm Ortağı Olmaya Hazır

DSA 2018 Özel: AYESAŞ, Bölgedeki Ana Yüklenicilerin Çözüm Ortağı Olmaya Hazır

MSI Dergisi’nin 160’ıncı sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

AYESAŞ, DSA fuarındaki standında, bölgedeki DEFTECH gibi ana yüklenicilere yönelik olarak, alt sistem bazındaki çözümlerini tanıttı. Karadaki, havadaki, sualtı ve su üstündeki platformlar için alt sistemler geliştiren ve üreten sektörün kritik sistemler tedarikçisi rolündeki firma, fuar boyunca, bu çözümleri ile ilgili çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.

Firmanın, bu 4 alanda da doğabilecek her türlü ihtiyacı karşılayabileceğini vurgulayan AYESAŞ Genel Müdürü Öner Tekin, başarıyla görev aldıkları projelerin, en önemli referansları olduğunun altını çizdi.

Malezya Savunma Bakan Yardımcısı YB Dato’ Sri Mohd Johari Baharum ve Türkiye’nin Malezya Büyükelçisi Merve Safa Kavakçı da AYESAŞ standını ziyaret etti.

 

Son dönemde, AYESAŞ çözümlerinin kullanıldığı projeler arasında; NATO’nun, E3-A AWACS uçaklarının modernizasyonu için başlattığı programlar ve F-35 Müşterek Taarruz Uçağı (Joint Strike Fighter / JSF) projesi de bulunuyor. NATO’nun, E3-A AWACS uçaklarının performansının iyileştirilmesi için başlatılan ve Boeing’in ana yüklenici olduğu, NATO E3-AWACS Yarı Ömür Modernizasyonu ve NATO AWACS E3-A Kokpit Modernizasyonu (CNS-ATM DRAGON) programlarında, AYESAŞ, teslimat ve kalite konusunda gösterdiği üstün başarı neticesinde, Boeing tarafından, ‘Altın Tedarikçi’ kategorisine ödüle layık görüldü. Firma, JSF projesi için de Panoramik Kokpit Ekranı Elektronik Ünitesi ve Füze Arayüz Ünitesi’ni, tek kaynak olarak sağlıyor.

Airbus, Boeing, Kongsberg ve Thales gibi farklı ana yüklenicilerin bölgede görev yapan sistem ve platformları üzerinde, firmanın pek çok alt sistemi yer alıyor. Tekin, fuara esas katılış amaçlarının ise bölgedeki ana yüklenicilerle doğrudan iş birliği yapabilmek olduğunu vurguladı.

 

HTAWS ile Helikopterler Güvende

AYESAŞ’ın standında tanıttığı bir diğer ürün olan, Helikopter Arazi Farkındalık ve Uyarı Sistemi (HTAWS), döner kanatlı uçaklar için geliştirildi. HTAWS, görsel meteorolojik şartlar ve aletli meteorolojik şartlarda, aletli uçuş yaparken, çevredeki arazi ve engeller açısından arttırılmış durumsal farkındalık yaratarak, kontrollü uçuşta, yere çarpmadan kaynaklanan kaza risklerini azaltmak için tasarlandı. HTAWS; pozisyon, uçuş verileri, arazi ve engel bilgisi gibi girdileri, helikopterdeki sistemlerden alıp, pilot için görsel bilgiler, işitsel ve görsel uyarılar oluşturuyor.

 1,154 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.