Ana Sayfa Özel DosyalarDSA 2018 DSA 2018 Özel: Leonardo, Malezya’nın Deniz Güvenliğine Odaklandı

DSA 2018 Özel: Leonardo, Malezya’nın Deniz Güvenliğine Odaklandı

MSI Dergisi’nin 160’ıncı sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Fuarda, deniz güvenliğine yönelik çözümlerini sergileyen Leonardo, bunlar içerisinden, özellikle ATR72-MP deniz karakol uçağı ve AW159 çok maksatlı deniz helikopterine ilave olarak, deniz ve hava platformlarına yönelik elektronik sistemleri öne çıkardı.

 

Seaspray 7000 serisi gözetleme radarı

Leonardo, bu ürünlerden ATR72-MP uçağını, Malezya’nın; kıyı emniyetinin sağlanması, deniz haydutluğunun önlenmesi ve deniz ticareti güvenliğinin korunması kapsamındaki ihtiyaçlarına yönelik olarak sunuyor. Leonardo’nun, ATOS görev sistemini taşıyan uçak, taktik resmi oluştururken, üzerinde bulunan AESA tabanlı Seaspray 7000 serisi keşif radarı gibi, pek çok farklı sensörden faydalanıyor. Uçak, geçtiğimiz yıl, yine Malezya’da düzenlenen LIMA fuarında, İtalya dışında ilk kez sergilenmişti.

 

Malezya Sahil Güvenlik Teşkilatı Komutanı Oramiral YBhg Dato’ Indera Zulkifili Bin Abu Bakar, Leonardo standında, firmanın deniz güvenliğine yönelik ürün ve çözümleri hakkında bilgi aldı.

 

Bu platform, Türk Deniz Kuvvetlerinin de deniz karakol uçağı tercihi olarak öne çıkıyor. Bu uçakların, ana yüklenicisinin Leonardo olduğu MELTEM III projesi kapsamında üretimleri de halen devam ediyor.

Leonardo, AW159 helikopterini ise Malezya’nın denizaltı savunma harbi (DSH) ihtiyacına yönelik olarak sunuyor. ATR72-MP’ye benzer şekilde, Seaspray 7000 serisi radara sahip olan bu helikopter, hâlihazırda Birleşik Krallık, Filipinler ve Kore Cumhuriyeti’nin deniz kuvvetlerinin envanterinde bulunuyor.

 3,416 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.