Ana Sayfa Haberler Otokar, Malezya’da, ARMA 6×6 ve COBRA II ile Boy Gösteriyor

Otokar, Malezya’da, ARMA 6×6 ve COBRA II ile Boy Gösteriyor

ARMA 6x6

Otokar, 28-31 Mart tarihleri arasında Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da gerçekleştirilen DSA 2022 fuarında, ARMA 6×6 zırhlı muharebe aracını ve COBRA II taktik tekerlekli zırhlı aracını sergiliyor.

Otokar’ın savunma sanayii alanında global bir oyuncu olduğunu belirten Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, “Savunma sanayiinde her geçen gün yeni başarılar elde ediyor, global ölçekteki bilgi birikimimiz, tasarım ve mühendislik kabiliyetlerimiz, Ar-Ge çalışmalarımız ile ön plana çıkıyoruz. Son 10 yılda ciromuzun yaklaşık yüzde 8’ini Ar-Ge faaliyetlerine ayırdık. Araçlarımız çok farklı coğrafyalarda, zorlu iklim koşullarında, riskli bölgelerde aktif olarak hizmet veriyor. Dünyanın farklı bölgelerinde elde ettiğimiz deneyimleri, araç geliştirme çalışmalarımıza yansıtıyoruz. Otokar araçları halihazırda Asya-Pasifik bölgesinde başarıyla hizmet veriyor. Amacımız buradaki varlığımızı artırmak.  Bölgedeki farklı iş birliği ve ihracat fırsatlarını yakından takip ediyoruz.” dedi.

COBRA II

Otokar’ın halihazırda NATO ve Birleşmiş Milletler’in kara sistemleri tedarikçilerinden biri olduğuna dikkat çeken Görgüç; “Askeri araçlarımız Türk ordusu ve güvenlik güçleri dahil dünyada 35’ten fazla dost ve müttefik ülkedeki 55 kullanıcı envanterinde yer alıp, aktif olarak hizmet veriyor. Uluslararası arenada büyük global oyuncularla rekabet ediyoruz. Ürün tedarikinin yanı sıra kara araçlarında Ar-Ge ve teknoloji transferi kabiliyetlerimizle de ön plana çıkıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.