Ana Sayfa Özel HaberlerDSEI 2017 DSEI 2017 Özel Dosya: BMC, Genişleyen Ürün Ailesini Tanıttı

DSEI 2017 Özel Dosya: BMC, Genişleyen Ürün Ailesini Tanıttı

MSI Dergisi’nin 152’nci sayısında yayımlanan ve Londra’da gerçekleştirilen DSEI’17 fuarına ilişkin haber ve değerlendirmelerin yer aldığı özel dosyada “BMC, Genişleyen Ürün Ailesini Tanıttı” başlıklı özel haber, MSI Dergisi’nin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Mevcut müşterileri ile ilişkilerini sıcak tutmanın yanı sıra potansiyel müşterileri ile de temas kurmak amacıyla katıldığı fuarda BMC, ürün yelpazesinde yer alan çeşitli araçların ölçekli modellerini sergiledi. Firmanın son dönemdeki faaliyetleri hakkında, BMC Uluslararası İş Geliştirme Direktörü Osman Devrim Fidancı’dan bilgi aldık.

 

Londra’da, taktik tekerlekli araç (TTA) ailesinin; 2,5 ton, 5 ton ve 10 tonluk üyeleri ile mayına karşı korumalı zırhlı araç KİRPİ’nin ölçekli modellerini sergileyen BMC, Türk cumhuriyetleri ve Güney Doğu Asya gibi bölgesel pazarlarda ise özellikle VURAN ve AMAZON’u ön plana çıkarmayı hedefliyor. KİRPİ’ye kıyasla daha az sayıda personel taşıyacak şekilde tasarlanan bu araçlar, daha küçük boyutlara sahip oldukları için daha hafifler ve bu da harekât kabiliyetlerinin daha fazla olmasını sağlıyor. Araçlar ayrıca, tek seferde bir mangayı taşımaktansa birden fazla araçla daha küçük timlerin taşınabileceği bir konsept üzerine kurgulandı. 9 personel taşıyan VURAN ve 7 personel taşıyan AMAZON’un, bahsi geçen bölgesel pazarlarda, bu yönleri ile rakiplerine göre bir adım öne çıktığını vurgulayan Fidancı, bu platformları test etmek isteyen potansiyel müşterilerinden, yoğun talep aldıklarını belirtti.

 

BMC, geniş bir zırhlı araçlar ailesi olarak kurguladığı ürün yelpazesine; KİRPİ, VURAN ve AMAZON’un ardından, bu araçlardan daha küçük ve daha hafif olacak yeni bir araç ekleme konusunda da çalışmalarını sürdürüyor. Ailenin en eski üyesi olan ve kendisini muharebe sahasında kanıtlayan KİRPİ ise kazandığı yeni kabiliyetler ile güncelliğini koruyor. Üzerlerine çok çeşitli faydalı yükler entegre edilebilen araç ailesinin üyelerinin tamamı da taşıyabildikleri silah sistemleri ile bir nakil aracı olmanın ötesinde, muharebe aracı hâline geldiler.

BMC, Sakarya’nın Karasu ilçesinde kurulmakta olan tesisi ile ilgili faaliyetlerine de aralıksız devam ediyor. Tamamen savunma sanayisine yönelik bir Ar-Ge merkezi olacak şekilde kurgulanan bu tesis, aynı zamanda bir üretim kompleksi olacak.

Pek çok KOBİ ile birlikte çalışan BMC, ekosistemle birlikte büyüme yönünde bir politika benimsemiş durumda. Buna yönelik olarak, Mayıs ayında, 2’ncisi düzenlenen Tedarikçiler Genel Kurulu’nda alt yüklenicileri ile bir araya gelen firma, askeri ve ticari araçlar konusundaki vizyonunu, tedarikçileri ile paylaşmıştı. Zirveye katılan KOBİ sayısı ise 400’ün üzerinde gerçekleşti.

BMC; müşterilerine sunduğu hizmetlerin arasına lojistik destek faaliyetlerini de ekleyerek, son kullanıcıya teslim ettiği ürünlerini, ömür devirleri boyunca sürdürülebilir şekilde desteklemeyi amaçlıyor. Bu sayede, alt yükleniciler için pek çok iş fırsatını da beraberinde sunmayı hedefliyor.

 3,554 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.