Ana Sayfa Özel HaberlerDSEI 2017 DSEI 2017 Özel Dosya: Katmerciler, Londra’ya, HIZIR’dan Haberlerle Geldi

DSEI 2017 Özel Dosya: Katmerciler, Londra’ya, HIZIR’dan Haberlerle Geldi

MSI Dergisi’nin 152’nci sayısında yayımlanan ve Londra’da gerçekleştirilen DSEI’17 fuarına ilişkin haber ve değerlendirmelerin yer aldığı özel dosyadaki “Katmerciler, Londra’ya, HIZIR’dan Haberlerle Geldi” başlıklı özel haber, MSI Dergisi’nin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

DSEI fuarına ilk kez katılan Katmerciler, araçları ile ilgili yürüttüğü geliştirme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Firma, yoğun etkinlik takvimi nedeniyle araçlarını getirmediği fuarı, dünya genelinden heyetlerle görüşme fırsatı olarak kullandı. Firma yetkililerinden, firmanın faaliyetlerinin son durumuna ilişkin çeşitli bilgiler aldık.

Katmerciler standını ziyaret edenler arasında, İtalyan Silahlı Kuvvetleri heyeti de vardı.

 

Katmerciler, ASELSAN’ın ana yüklenici olduğu, Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) Sınırlarının Sınır Gözetleme Kapasitesinin Artırılması için Mobil Gözetleme Araçları Tedariki projesi kapsamında, HIZIR araçları tedarik edecek. AB tarafından finanse edilen ve araç teslimatlarının 2018’de tamamlanacağı proje, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığına bağlı, Merkezi Finans ve İhale Birimi (Central Finance and Contracts Unit / CFCU) tarafından yürütülüyor. CFCU, AB ile uyum sürecinde, Türkiye’ye verilen fonların, yurt içerisindeki yönetiminden sorumlu olan kurum.

Katmerciler’in, ASELSAN ile birlikte geliştirdiği ve duyurusunu IDEF 2017’de yaptığı, HIZIR’ın hibrit güç paketine sahip sürümü ile ilgili çalışmalar hâlen devam ediyor. Firma, ilk aracı, bu yılın sonunda, testlere hazır hâle getirmeyi hedefliyor.

Katmerciler, yine ilk kez IDEF 2017’de görücüye çıkardığı UKAP (Uzaktan Kumandalı Atış Platformu)’ı da yürüttüğü iyileştirme çalışmaları ile çöl ortamı gibi daha zorlu şartlar altında da görev yapabilir hâle getiriyor. Firma, bu iyileştirme çalışmalarının ardından, aracı, farklı coğrafyaların koşulları altında test etmeyi planlıyor.

Katmerciler, Yeni Nesil Kriminal İnceleme Araçları (KIRAÇ) Projesi’nin sözleşmesini de Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile imzaladı. Proje, 120 adet 4×4 aracın tedarikini kapsıyor. Bu araçlardan 110 tanesi, Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı; 10 tanesi ise Yeni Nesil Kriminal Laboratuvar Aracı olacak.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünden gelen talepler doğrultusunda, çeşitli araçların NEFER gizli zırhlandırma sistemi ile donatılması da firmanın devam eden faaliyetleri arasında.

Firma, bu yılın sonlarına doğru gerçekleştirilecek savunma fuarlarından, Bahreyn’de düzenlenen BIDEC’e katıldı, Kuveyt’te düzenlenen GDA’ya da katılmayı planlıyor.

 1,304 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.