Ana Sayfa Haberler DSEI 2019, Kara Gücünün Geleceğini, Kara Kabiliyetleri Konferansı’nda Ele Alacak

DSEI 2019, Kara Gücünün Geleceğini, Kara Kabiliyetleri Konferansı’nda Ele Alacak

DSEI fuarı, bu yıl da birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Fuar kapsamında, 9 Eylül’de düzenlenecek Kara Kabiliyetleri Konferansı (Land Capability Conference)’nda, modern orduların karşı karşıya kaldığı sayısız tehdide nasıl cevap vermesi gerektiği masaya yatırılacak.

Konferansta, konuşmacılar, orduların yeni kabiliyetlerinin hangi yönde geliştirileceğini belirlemeye ve bu süreçleri hızlandırmaya odaklanacak. Öte yandan, dünyanın gündeminde olan yapay zekâ ve robotik sistemlerin kullanımı da tartışmalarda ele alınacak. Konferansta ayrıca, Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetleri’nin müttefikleri ve savunma endüstrisi ile en iyi şekilde çalışması için hangi kabiliyetlerin gerekli olduğu ve güncel tehditlerdeki eğilimler de stratejik düzeyde değerlendirilecek.

Konferansın belli olan konuşmacıları ise şöyle sıralanıyor:

  • Korgeneral Eric Wesley – ABD Silahlı Kuvvetleri Gelecek Komutanlığı, Komutan Yardımcısı
  • Albay Joachim Isacsson – İngiltere Savunma Bakanlığı Gelecek, Geliştirme, Kavramlar ve Doktrin Merkezi, Başkan Yardımcısı
  • Andrew Cowdery – DGP (Defence Growth Partnership / Savunma Sektörünü Büyütme Ortaklığı) Eş Başkanı

Konferansın düzenleyicileri arasında Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetleri de yer alıyor. Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı General Sir Mark Carleton-Smith, fuar hakkında şu değerlendirmelerde bulunuyor: “Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetleri, İngiltere halkını korumak, çatışmayı önlemek ve İngiltere’nin düşmanlarıyla savaşmaya hazır olmak için var. Bu nedenle, hem şu an hem de gelecek için hazır olmalıyız. Ordumuz, Birleşik Krallık’ın uluslararası stratejisinin etkin bir şekilde yarışmasına yardımcı olacak araçları sağlayabilmelidir. Bu zorluğa cevap olarak, Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetleri, fikir ve yenilik alışverişini teşvik eden savunma sanayisi ile yakın bir iş birliğine ihtiyaç duyuyor. DSEI, bize fikirleri paylaşma, yeniliği teşvik etme ve bizim için çok önemli olan ilişkileri geliştirme fırsatı sunuyor.”

Konferansın sponsorluğunu üslenen Thales’in CEO’su Victor Chavez ise şunları ifade ediyor: “Thales’in hizmet verdiği tüm pazarlarda dijital devrim sürüyor. Bu gelişmeler ışığında Thales olarak biz de büyük veri, yapay zekâ, siber güvenlik, akıllı sensörler gibi birçok alana yatırım yapıyoruz. Bu teknolojilerin kullanılması, orduların operasyon kavramlarını geliştirmelerine ve ortaya çıkan tehditlerin zorluklarına cevap vermelerine olanak sağlayacaktır. Bunu akılda tutarak, Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetleri ile birlikte Kara Kabiliyetleri Konferansı’nda yer almaktan memnuniyet duyuyoruz.”

20’nci yılını dolduran DSEI, 10-13 Eylül tarihleri ​​arasında İngiltere’deki “ExCeL London” fuar merkezinde gerçekleştirilecek. MSI Dergisi’nin de medya partnerleri arasında yer aldığı ve her iki yılda bir düzenlenen DSEI; hükümet temsilcilerini, ülkelerin silahlı kuvvetlerini, savunma sanayisinin kanaat önderlerini ve küresel savunma ve güvenlik tedarik zincirinin temsilcilerini bir araya getiriyor.

 913 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.