Ana Sayfa Haberler DSEI 2019’un Gündemleri Arasında Sektörün Mühendislik Sorunları da Yer Alıyor

DSEI 2019’un Gündemleri Arasında Sektörün Mühendislik Sorunları da Yer Alıyor

DSEI 2019’un tarihi yaklaştıkça düzenlenecek konferansların ayrıntıları da netleşiyor. Bunlardan biri olan Savunma Mühendisliği Kabiliyetleri Konferansı (Defence Engineering Skills Conference / DESC), hem savunma sektöründeki mühendis ihtiyacını karşılamaya yönelik hem de mühendislerin eğitiminde karşılaşılan zorluklara yenilikçi çözüm önerileri getirmeyi hedefliyor.

Birçok ülkenin karşı karşıya kaldığı yetişmiş mühendis sayısının az olması sorunu, Birleşik Krallık’ın da gündeminde bulunuyor. Böyle bir dönemde düzenlenmesinden dolayı önem taşıyan konferans, 12 Eylül’de, DSEI 2019’a da ev sahipliği yapacak İngiltere’deki ExCeL London fuar merkezinde gerçekleştirilecek.

Birleşik Krallık’ın, bu soruna çözüm bulmak amacıyla uygulamaya koyduğu Savunma STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik / Science, Technology, Engineering, and Mathematics) Katılımı programı, konferansın ana temasını çiziyor. DESC temel olarak, savunma mühendisliği konusunda ortaya çıkan sorunlar için silahlı kuvvetler, kamu kurumları, sanayi ve akademi arasında daha fazla iş birliği yapılmasını sağlamaya odaklanıyor. Konferansta, savunma mühendisliğindeki başarılı uygulamaların paylaşılmasının yanı sıra savunma sektörünün mevcut kabiliyetlerinin artırılması için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği de masaya yatırılacak. Konferansın konuşmacıları, üniversitelerde yetişecek mühendislerin sayısını artırmaya ve bu mühendislerin savunma sanayisine yönlendirilmesi için neler yapılması gerektiği üzerine eğilecek.

DESC’in düzenlenmesine öncülük yapan Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı Savunma Ekipmanı ve Desteği Askeri Materyal Şefi Hava Korgeneral Julian Young, konferansın amacı hakkındaki düşüncelerini şöyle ifade ediyor: “Savunma sektöründe mevcut amaçlarla ilgili mühendislik eksikliğini gidermek için daha yakın iş birliği yapmalıyız. İhtiyaç duyduğumuz yetenekli mühendisleri, işe almak ve elde tutmak için hareket etmeliyiz. Bu konferans, savunma sanayisindeki mühendislik becerilerini yönetmek için fikir ve yöntemleri ele almayı amaçlıyor.”

DESC’nin belirlenen Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı konuşmacıları arasında şu isimler bulunuyor:

  • Albay Gordon Bettington – Komutan Yardımcısı
  • Albay Nick Sharples – Baş Mühendis
  • Yüzbaşı David Joyce – Personel Şube Müdürü Yardımcısı
  • Yüzbaşı Mike Rose – Program Yöneticisi

20’nci yılını dolduran DSEI, 10-13 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. MSI Dergisi’nin de medya partnerleri arasında yer aldığı ve her iki yılda bir düzenlenen DSEI; hükümet temsilcilerini, ülkelerin silahlı kuvvetlerini, savunma sanayisinin kanaat önderlerini ve küresel savunma ve güvenlik tedarik zincirinin temsilcilerini bir araya getiriyor.

 1,000 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.