Ana Sayfa Haberler DSS’21’de Öne Çıkanlar

DSS’21’de Öne Çıkanlar

Sektör oyuncularının hem ürün geliştirme hem de Ar-Ge faaliyetlerini planlamak ve yönlendirebilmek için zaman zaman son kullanıcılarla bir araya gelebilmesi, büyük önem taşıyor. Bu yıl, 15-16 Kasım tarihlerinde 10.su gerçekleştirilen Deniz Sistemleri Semineri (DSS), son kullanıcılar ile sektörü bir araya getiren, örnek bir etkinlik oldu. Seminere, başta Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Ahmet Kendir olmak üzere Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarından (Dz.K.K.lığı ve S.G.K.lığı) çok sayıda yetkili isim katıldı. Oramiral Özbal ve Tümamiral Kendir, tüm stantları dolaşarak firmalardan bilgi aldılar.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, DSS’21 sırasında, Berkin Mühendislik’in suüstü platformlarına sağladığı sistemlerle ilgili bilgi aldı.
Berkin Mühendislik, DSS’21’de, deniz platformlarında kullanılan özgün ürünlerinin yanı sıra hava platformlarına yönelik geliştirdiği çözümleri de sergiledi.
ADVENT, ORSA ve SGRS gibi bir dizi projeyi yürüten HAVELSAN, bu projelerin son durumunu, DSS’21’de, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal’a anlattı.
HAVELSAN, ADVENT savaş yönetim sisteminin farklı platformlar uyarlama ve yaygınlaştırma çalışmalarına devam ediyor.
Leonardo yetkilileri, Türkiye ile iş birliği yapmak istedikleri projelerle ilgili, DSS’21’de, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal’a ve Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Ahmet Kendir’e bilgi verdi.
Meteksan Savunma, DSS’21 standında ARES Tersanesi ile birlikte geliştirdiği ULAQ insansız deniz aracını tanıttı ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal’a, ULAQ ile ilgili güncel gelişmeleri aktardı.
Meteksan Savunma tarafından, DSS’21’de yapılan sunumda, NAZAR lazer elektronik taarruz sisteminin, TF-2000 hava savunma muhribinin silahlarından biri olacağı belirtildi. TF-2000’in IDEF’21’de sergilenen maketinde, NAZAR, köprüüstü ile yakın hava savunma sistemi arasında görülüyor.
ANADOLU çok maksatlı amfibi hücum gemisinin ömür devri faaliyetleri kapsamında Dz.K.K.lığı ile yakın iş birliği içinde çalışmayı hedefleyen Navantia, DSS’21’de, bu konudaki çalışmalarını, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal’la paylaşma fırsatı buldu.
Nova Power Solutions, DSS’21’de, SRNT ve SRHF ürün ailesine kazandırdığınız uyarlanabilir güç çarpanı düzeltme (Adaptive Power Factor Correction / APFC™) özelliğini ön plana çıkarttı. Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, bu kabiliyetin deniz platformlarına sağlayacağı avantajları, firma yetkililerinden dinledi.
Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Roketsan’ın DSS’21 standında, firmanın faaliyetleri ile ilgili bilgi aldı.
DSS’21’de yapılan sunumlarda, Roketsan’ın, insansız hava ve deniz araçlarında kullanılabilecek çok hafif sınıf bir torpidonun yanı sıra bir süperkavite torpidosu üzerinde çalıştığı bilgisi paylaşıldı.
STM yetkilileri, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal’a, DSS’21’de sergiledikleri maketler üzerinden bilgi verdi.
DSS’21’de paylaşılan bilgilere göre STM, STM 500 adını verdiği küçük boyutlu denizaltısının tasarımını tamamladı ve 2022’de bu denizaltının inşa çalışmalarına başlamayı hedefliyor. 42 m boyundaki denizaltı, 550 ton deplasmana sahip olacak 4.500 deniz milinin üzerinde bir menzile ulaşabilecek.
TARGET A.Ş. ve yeni girişimi TEOPS, ortak stantla katıldıkları DSS’21’de, sektöre ve son kullanıcılara sundukları çözümleri, Deniz Kuvvetleri Komutanı Adnan Özbal’a da anlattı.
TARGET A.Ş. ve TEOPS’un DSS’21’deki ortak standında, farklı ihtiyaçları karşılayan bir dizi özel ürün sergilendi.
Son dönemde suüstü platformlarının yanı sıra sualtı platformlarına yönelik de çözümler sunmaya başlayan YALTES, DSS’21’de, çalışmalarını, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal başta olmak üzere yetkili isimlere anlatma fırsatı buldu.
YALTES, DSS’21’de tanıttığı Denizaltı Platform Yönetim Sistemi çözümü ile suüstü platformlarındaki tecrübesini, sualtı platformlarına taşımayı hedefliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.