Ana Sayfa Haberler DT Savunma Genel Müdürü Cihan Mendi, Sektörün Tedarik ve İş Birliği Portalı Olacak “Türk Envanter”in Ayrıntılarını, MSI Dergisi Ziyaretinde Anlattı

DT Savunma Genel Müdürü Cihan Mendi, Sektörün Tedarik ve İş Birliği Portalı Olacak “Türk Envanter”in Ayrıntılarını, MSI Dergisi Ziyaretinde Anlattı

DT Savunma Genel Müdürü Cihan Mendi, 2 Ocak’ta, MSI Dergisi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Derginin yeni ofisi için hayırlı olsun dileklerini ileten Mendi, aynı zamanda, DT Savunma’nın faaliyetleri ve sektörün tedarik süreçlerini kolaylaştıracak bir iş birliği platformu olan Türk Envanter hakkında önemli bilgiler paylaştı.

MSI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ümit Bayraktar ile görüşen Mendi, 2018’de kurulan DT Savunma’nın çalışmaları hakkında şunları söyledi: “DT Savunma’yı kuran ekip, 10 yılı aşkın bir süredir, sektörün ihtiyaç duyduğu ve Türkiye’den henüz karşılanamayan ürün ve hizmetleri, satış sonrası desteği ile birlikte sektörün hizmetine sunuyor. Biz, Türk savunma ve havacılık sektöründe, standartlara uygun kaliteden ödün vermeden, bu sektörün en etkili yerel tedarikçilerinden biri olmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra, müşterilerimizin ve son kullanıcılarımızın talep ve ihtiyaçlarını en doğru ve en hızlı şekilde değerlendirmeye alarak, distribütörlüğünü ve temsilciliğini yaptığımız markalara ait yenilikçi ürünleri yerlileştirerek sektöre sunuyoruz. Aynı zamanda, ülkemizin milli teknolojisine katkı sunabilmek adına da yerel yazılımlar geliştiriyoruz.”

DT Savunma’nın Ar-Ge çalışmalarının, en önemli ve güncel ürünü Türk Envanter olarak ortaya çıktı. Türk Envanter; sektörde hizmet veren yurt içi ve yurt dışı tedarikçilerin, müşteri ve piyasa ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş distribütörlük ve tedarik ağı kurabilmesi ve tüm satın alma departmanlarının işlerini kolaylıkla yürütebilmesi için geliştirilmiş bir portal olarak dikkat çekiyor. “Global Düşün, Yerel Davran” sloganıyla yola çıkan DT Savunma, Türk Envanter’i, Türk pazarına yönelik bazı eklentiler ve ara yüzlerle zenginleştirdi. Portal kullanıcıları; İhracat Lisans Durumu, Fiyatlandırma Tarihçesi, Alternatif Parça ve Stok Kodu ile Stok Bilgileri ve Lojistik Durumu gibi birçok alt sekmeden süreçlerini kolaylıkla yürütebilecek. Mendi, ziyarette, Türk Envanter ile ilgili şunları söyledi: “Bu portal, sadece satın alma maliyetlerini ve iş yükünü azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda da evrensel malzemelerin bilgi ve detaylarına güncel ve doğru olarak erişim sağlamanıza yardımcı oluyor. Türk Envanter’in, bu açıdan, sektör için çok faydalı olacağını düşünüyorum. 2020’de de önde gelen birçok fuara katılarak ürünümüzün tanıtım çalışmalarına başlayacağız.”

Öte yandan, DT Savunma’nın 2021 yılı hedefleri arasında bazı yeni yazılım projeleri de bulunuyor. Hava araçları için entegrasyon yazılımları ve lojistik amaçlı yeni yazılımlar bunların başlıcaları olarak öngörülüyor.

 

DT Savunma, Uluslararası İş Birliklerine Öncülük Ediyor

DT Savunma, aynı zamanda, kara, deniz ve hava kuvvetleri için hizmet ve ekipman tedarikinde dünyanın önemli firmaları arasında bulunan DIMO Corporation’ın Türkiye Yetkili Ofisi olarak faaliyet yürüyor. Firma, DIMO Corporation ile ortaklığıyla İHA sistemleri için ekipman tedariki, zırhlı araç projeleri için malzeme tedariki ve askeri telekom sistemleri tedariki gibi birçok çözüm sağlıyor.

DT Savunma, özellikle Amerikan ve İngiliz orijinal ekipman üreticisi (OEM) firmaların, Türk savunma ve havacılık sektörü tarafından kullanılan ürünlerinin; bakım, tamir ve güncellemelerini, yerel olarak Türkiye’de gerçekleştirmeyi de amaçlıyor.

Firma, ayrıca; AMETEK PDS, Marshall, Trakka Systems, Unitech Aerospace, Arnold Defense, Motec, Tayvan Devlet Savunma Sanayi Firması NCSIST, SKY-WATCH ve Raisbeck Engineering gibi dünyanın farklı bölgelerinden birçok firma ile sektörün ve son kullanıcının ihtiyaçlarına yönelik iş birliklerine öncülük ediyor.

 1,748 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.