Ana Sayfa Haberler DT Savunma, Uluslararası İş Birliğine Yeni Bir Soluk Getirecek

DT Savunma, Uluslararası İş Birliğine Yeni Bir Soluk Getirecek

MSI Dergisi’nin 171’inci sayısında yayımlanan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

DT Savunma ve Havacılık A.Ş., Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB)’nın son dönemde vurguladığı, “Yabancı firmalarla, kısıt getirmeyen, destekleyici iş birliği”ni, yeni bir modelle hayata geçirmek üzere, 14 Kasım’da kuruldu. Bir Türk-Amerikan ortaklığı olan DT Savunma, özellikle Amerikan ve İngiliz orijinal ekipman üreticisi (OEM) firmaların, Türk savunma ve havacılık sektörü tarafından kullanılan ürünlerinin; bakım, tamir ve güncellemelerini, yerel olarak Türkiye’de gerçekleştirmeye odaklanacak. Firma, bunun için Türkiye’de bir merkez kuracak ve burada, Türk mühendis ve teknisyenlerinden bir ekip oluşturacak. Bu merkezin, ihracat odaklı bir şekilde, bölge ülkelerine de hizmet vermesi ve firmanın faaliyetlerinin, orta ve uzun vadede, özgün üretimi kapsaması da gelecek planları arasında yer alıyor.

DT Savunma Genel Müdürü Cihan Mendi, firmanın kuruluşu ile ilgili süreci şöyle anlattı: “DT Savunma’yı kuran ekip, 10 yılı aşkın bir süredir, sektörün ihtiyaç duyduğu ve Türkiye’den henüz karşılanamayan ürün ve hizmetleri, satış sonrası desteği ile birlikte sektörün hizmetine sunuyor. Türk savunma ve havacılık sanayisinin geldiği noktayı göz önüne aldığımızda, artık yerel bir yapılanmaya girmenin zamanı geldiğini gördük ve DT Savunma’yı kurduk. Kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerimizi belirledik. Kısa vadede sektöre katma değer yaratan hizmetlerimizi, orta ve uzun vadede ihracat ve özgün çözümlerle genişletip, Türk savunma ve havacılık sanayisinin önde gelen firmalarından biri haline gelmeyi hedefliyoruz.”

 1,232 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.