Ana Sayfa Haberler DT Savunma’nın Çözüm Portföyü, AMETEK’in TMS Grubu ile Genişliyor

DT Savunma’nın Çözüm Portföyü, AMETEK’in TMS Grubu ile Genişliyor

ABD merkezli DIMO Corporation firmasının Türkiye’deki ana distribütörü olan DT Savunma ve Havacılık A.Ş., kullanıcılarına sunduğu çözümlere, AMETEK’in TMS Grubu’nun ürünlerini de dâhil etti. Isıl (termal) yönetim ve hareket kontrolü alanlarında ürünler geliştiren TMS Grubu’nun Türkiye distribütörlüğü, 1 Nisan tarihi itibarıyla DT Savunma tarafından yürütülecek.

DT Savunma, AMETEK ile 2018 yılına dayanan iş birliği kapsamında, hâlihazırda AMETEK’in PDS ve SFMS Gruplarının Türkiye distribütörlüğünü yapıyor. AMETEK PDS Grubu; eyleyiciler, güç dağıtım sistemleri, güç üretim sistemleri ve veri toplama sistemleri alanlarında faaliyet gösteriyor. SFMS Grubu ise algılayıcı ve akışkan yönetim sistemi çözümleri üzerine çalışıyor.

DT Savunma ve AMETEK’in iş birlikleri ile ilgili gelecek hedefleri, katma değeri yüksek ürünleri ve uzun vadeli çalışmaları kapsıyor. Hem Türk son kullanıcılarına hem de Türk savunma ve havacılık sektörü firmalarına daha iyi hizmet vermek için DT Savunma ve AMETEK, bazı ürünlerin Türkiye’de, yerli katma değerlerle birlikte sunulması için de çalışmalar yapıyor. Bu çalışmaların da yıl sonuna kadar başlatılması planlanıyor.

DT Savunma Genel Müdürü Cihan Mendi, AMETEK ile iş birliklerini, sektörün beklentileri kapsamında kurguladıklarının altını çiziyor: “Türk savunma ve havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu alt sistemleri ve çözümleri; hızlı, kaliteli ve maliyet-etkin bir şekilde sağlamak için AMETEK ile verimli bir iş birliği yürütüyoruz. Attığımız ve atacağımız adımlarla bu iş birliğinin, hem son kullanıcılar hem sektör firmaları hem de bizler için sürdürülebilir şekilde olmasını sağlıyoruz ve sağlamaya devam edeceğiz.”

 367 Toplam Görüntüleme,  3 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.