Ana Sayfa Haberler Dünyanın 5. Büyük Radar Kesit Alanı Test Tesisini TUSAŞ Kuruyor

Dünyanın 5. Büyük Radar Kesit Alanı Test Tesisini TUSAŞ Kuruyor

TUSAŞ,   2 Ağustos’ta yayınladığı basın bülteniyle, kabiliyet ve kapasite olarak Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise 5. büyük radar kesit alanı test tesisini kuracağını duyurdu. Milli Muharip Uçak (MMU) ve diğer özgün platformlar için ihtiyaç duyulan radar kesit alanı testlerinin gerçekleştirileceği tesisin, 2024 yılının 2. çeyreğinde faaliyetlerine başlaması hedefleniyor.

TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, havacılık alanında Türkiye’yi dışa bağımlılıktan kurtaracak büyük yatırımlardan biri olarak tanımladığı tesisle ilgili şunları söyledi: “Yakın zamanda inşaatına başlayacağımız radar kesit alanı, barındırdığı teknoloji ile dünyanın bu alandaki en gelişmiş tesislerinden biri olacak. Milli Muharip Uçak platformumuz için önemli bir testi daha böylece milli kaynaklarla ülkemizde gerçekleştireceğiz. Ülkemizin bağımsız havacılık ekosistemine katkı sağlamayı sürdüreceğiz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.