Ana Sayfa Haberler Dünyanın En Güzel Uçurtmaları, İstanbul Semalarını Renklendirecek

Dünyanın En Güzel Uçurtmaları, İstanbul Semalarını Renklendirecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 6’ncı İstanbul Uluslararası Uçurtma Festivali, 21-22 Nisan tarihlerinde, Maltepe sahilinde gerçekleştirilecek.

İstanbul Uçurtmacılar Derneği , 9 Nisan’da yaptığı açıklamayla, uçurtma severleri buluşturacak olan iki günlük festivale, Hindistan, Malezya, Endonezya, Polonya, Kolombiya, Kamboçya, Fransa, İtalya, Zambia ve Hollanda gibi uçurtma alanında söz sahibi ülkelerden takımların katılacağını bildirdi.

Festivalde Türkiye’yi, İstanbul Uçurtmacılar Derneği bünyesinde, İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz liderliğinde oluşturulacak ekip temsil edecek. Türk ekibi; daha önce Tayland ve Malezya’da uçurduğu, 60 metrekare büyüklüğündeki dev Türk bayrağı uçurtmayı, bu festivalde de göklerle buluşturacak.

Festival boyunca gerçekleştirilecek olan etkinlikler kapsamında, yabancı konukların da katılacağı bir Uluslararası Uçurtma Yarışması yapılacak. Halka açık olan festivalde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlattırılan 15 bin adet uçurtma, ücretsiz olarak dağıtılacak.

Festivalde, ayrıca çeşitli sahne ve animasyon gösterileri de yer alacak. Etkinlik kapsamında düzenlenecek uçurtma atölyelerine katılanlar, uçurtma eğitmenleri eşliğinde, kendi uçurtmalarını yapma imkânı bulacak.

Aköz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, festivalin renkli görüntülere sahne olacağını belirterek şunları ilave etti: “Şu an için 10 ülkenin uçurtma takımlarının katılımı kesinleşti, birkaç ülkenin daha katılımını bekliyoruz. Her festivalimizde olduğu gibi, bu yıl ki festivalde de İstanbul Büyükşehir Belediyesinin amacı, sokak oyunları kültürümüzün unutulmaz geleneksel oyuncakları arasında yer alan uçurtmanın, özellikle çocuklarımızın bayramı olan 23 Nisan etkinliklerinde onları mutlu kılması.”

 

 2,461 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.