Ana Sayfa Haberler Dünyanın En Hızlı Dron Pilotları, STM Öncülüğünde, TEKNOFEST İstanbul’da Yarıştı

Dünyanın En Hızlı Dron Pilotları, STM Öncülüğünde, TEKNOFEST İstanbul’da Yarıştı

MSI Dergisi’nin 185’inci sayısında yayımlanan TEKNOFEST İstanbul’19 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Festival kapsamında gerçekleştirilen World Drone Cup (WDC) yarışmasının yürütücülüğünü üstlenen STM, kendi standında kurduğu dijital oyun alanında ise sanal gerçeklik destekli dron oyununu katılımcıların ilgisine sundu.

WDC’nin birebir simülasyonu olan oyunda, sanal dronlar ile mücadele eden gençler, birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Projelerini ve mühendislik birikimini gençlere aktarmayı amaçlayan STM’nin; ALPAGU, KARGU ve TOGAN mini İHA’ları, dijital oyun alanının hemen yanında sergilendi. Firma standını ziyaret edenler ayrıca, FocusFlite Uçuş Simülatörü’nü deneyimleme ve LAGARİ ile PİRİSAT uydularının modellerini yakından görme fırsatı yakaladı.

World Drone Cup kupa töreninde kazanan pilotlara ödüllerini, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay (ortada), Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır (en sağda), Türkiye Teknoloji Takımı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar (en solda) ve STM Genel Müdürü Murat İkinci (soldan ikinci) takdim etti.

 

STM Genel Müdürü Murat İkinci, etkinlik katılımları ile ilgili şunları söyledi: “STM olarak hem genç bir şirketiz hem de gençlere önem veren bir kuruluşuz. Gençlerle bir araya gelerek onların ufkunu açabileceğimiz, geleceklerine dokunmalarını sağlayabileceğimiz TEKNOFEST İstanbul gibi her türlü etkinlikte yer almaya çalışıyoruz. Bu sebeple gençlerimizin sadece STM’ye değil tüm sektöre ilgi duymalarını sağlamayı amaçladık. TEKNOFEST İstanbul kapsamında özel olarak kurguladığımız ve gençlerimizin farkındalıklarını artıracak interaktif ortamımızla da bunu başardık.”

 

WDC’nin dijital oyununda, gençler kıyasıya mücadele etti.

 931 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.