Ana Sayfa Haberler “Dünyanın En İyi 10 Dron Teknolojisi Üreten Şirketi”nden Biri Olan STM, KERKES Projesi’ne Başladı

“Dünyanın En İyi 10 Dron Teknolojisi Üreten Şirketi”nden Biri Olan STM, KERKES Projesi’ne Başladı

CIO Applications Europe tarafından “Dünyanın En İyi 10 Dron Teknolojisi Üreten Şirketi”nden biri seçilen STM, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde, İHA’ların GPS olmayan ortamlarda da görevlerini sürü konseptinde icra edebilecekleri KERKES (Küresel Konumlama Sistemi Bağımsız Otonom Seyrüsefer Sistemi Geliştirilmesi) Projesi’ne başladı.

KERKES Projesi’nin başlangıcı, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir tarafından, 16 Kasım’da duyuruldu. Prof. Dr. Demir, şu ifadeleri kullandı: “Geleceğin harekât ortamına bugünden hazırlanıyoruz. Yapay zekâ destekli sürü İHA kabiliyetinden sonra, İHA’ların GPS olmayan ortamda da görev yapacağı KERKES Projesi’ni başlattık. Dünyada sayılı ülkenin üzerinde çalıştığı bu teknolojiyle, haberleşmenin olmadığı durumda sensörlerden alınan veri ve görüntüler işlenerek konum kestirimi yapılacak, yapay zekâ ve derin öğrenme teknikleriyle tespit edilen hedef vurulacak.”

Öte yandan, teknolojik trendleri ve şirketlerin sektörel bazda bu trendleri nasıl ele aldığını yakından takip eden CIO Applications Europe, “Dünyanın En İyi 10 Dron Teknolojisi Üreten Şirketi”  listesini yayınladı. “WB Group” ve “Ukrspecsystems” gibi kamikaze dron üretiminde uluslararası düzeyde önde gelen şirketlerin de bulunduğu listede, STM de geliştirdiği dron teknolojileriyle yerini almayı başardı.

 2,706 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.